Dzwonienie z Egiptu do Polski

Jak tanio dzwonić z Egiptu do Polski?
SaszaSasza - specjalista Tipy.pl

Rozmowy z telefonu komórkowego z Egiptu do Polski wynoszą za minutę od 8 do 13 zł w zależności od operatora. Oczywiście rzadko kiedy rozmawiamy minutę zatem rachunek może dosłownie zbić nas z nóg. Jak zatem dzwonić z Egiptu do Polski aby nie zbankrutować?
P

Rzeczy, których potrzebujesz
iPhone lub telefon z Androidem BEZ SIMLOCKA oraz aplikacja na telefon Skype, paszport (w Egipcie rejestrują osoby kupujące karty),

1
Kup sobie na miejscu kartę sim prepaid z sieci Mobinil, Etisalat lub Vodafone. Najlepiej jeśli poprosisz o zakup jakiegoś zaprzyjaźnionego Egipcjanina gdyż ceny kart dla turystów są nieco wyższe (ale i tak się opłaca je kupić). Ceny za starter wahają się od 10 EGP w Etisalat do 20 EGP w Vodafone.

Ceny rozmów to:
4 EGP za min w Mobinil
3,5 EGP za min w Vodafone
2 EGP za 1 min w Etisalat
2
Zorientuj się czy hotel ma darmowe Wi-Fi dla gości. Jeśli tak, to będziesz potrzebować jedynie iPhona lub telefonu z Androidem. Przed wyjazdem ściągnij sobie na niego aplikację Skype i dzwoń do znajomych za darmo na Skype. Jeśli chcesz dzwonić na telefon to doładuj swoje konto Skype za 23 zł i dzwoń za 8 gr / min na stacjonarne i za 80 gr / min na komórki.
3
Jeśli hotel nie ma darmowego Wi-Fi dla gości a ty masz iPhona lub Androida to wybierz się do punktu tamtejszego operatora np. Etisalat i kup kartę SIM Prepaid Data wraz z doładowaniem min 512MB (z telefonii Etisalat: cena karty - 15 EGP, cena doładowania 512MB - 49 EGP).

APN dla Etisalat - W konfiguracji dostępu wpisz nazwę "APN internet.etisalat".
APN dla Vodafone - "internet.vodafone.net". Dane do połączenia dla Vodafone to połączenie z numerem *99#, user oraz hasło to "internet".

Jak już będziesz mieć kartę to ściągnij Skype, doładuj go i dzwoń za grosze (8 gr / min na stacjonarne i za 80 gr / min na komórki).
4
Jeśli nie ma w hotelu darmowego Wi-Fi, nie masz iPhona ani Androida a masz za to laptopa, to możesz na miejscu wypożyczyć sobie modem wraz z doładowaniem 5 GB za około 40 dolarów amerykańskich (cena po targowaniu, pytaj hotelowych sklepikarzy). Jak już będziesz mieć modem to ściągnij Skype, doładuj go za 23 zł (lub 5 Euro) i dzwoń za grosze! Oprócz dzwonienia możesz oczywiście do woli korzystać z Internetu.
?

Wskazówki
* Porównaj oferty różnych telefonii. Do tej pory Etisalat był najtańszy (zielone logo).
* Etisalat w Sharm El Sheikh znajduje się w połowie ciągu handlowego Il Mercato oraz w pobliżu McDonalda i BurgerKinga (inni operatorzy też mają tam swoje punkty).

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

BartekW
27.02.2019
Witajcie, alternatywą kupowania kart na miejscu jest simglob. Wybierasz państwo oraz interesujący cię pakiet i następnego dnia masz kartę w domu.
janosik
22.11.2013
fajny materiał reklamowy ale najtaniej zamiast skypa, rynge zainstalować stacjonarne 0zł sti 10 gr kom