Tutaj jesteś: Dziecko > Dzieci > Dziecko a Zdrowie > Jak uniknąć zarażenia chorobą bostońską?

Jak uniknąć zarażenia chorobą bostońską?

Stopień trudności: trudne
, specjalista Tipy.pl
 2.8/5 (12 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Profilaktyka zakażeń chorobą bostońską wywołaną przez wirusa z grupy Coxsackie jest dość trudna aczkolwiek możliwa. O ile choroba przemija samoistnie i jest niegroźna, to jest możliwość wystąpienia poważnych powikłań (co zdarza się rzadko) takich jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, krwotoczne zapalenie spojówek, zapalenie mięśnia sercowego, pleurodynię i zapalenie osierdzia.
1
Choroba bostońska zdjęcie
Kiedy tylko dowiesz się o przypadkach zachorowań w przedszkolu to zatrzymaj swoje dzieci na pewien czas w domu. Nie dopuszczaj również swoich dzieci do dzieci chorych (na podwórku czy u sąsiadów).
2
Aby zapobiec przeniesieniu wirusa na innych członków rodziny dokładnie myj ręce po każdej zmianie pieluchy, po dotykaniu zainfekowanej skóry, po skorzystaniu z toalety i przed przygotowywaniem jedzenia.
3
Jeśli dziecko jest starsze naucz je mycia rąk po każdym skorzystaniu z toalety, smarkaniu nosa czy dotykaniu pęcherzy. Upewnij się również, że dziecko nie dzieli się swoim kubkiem, jedzeniem i naczyniami z innymi dziećmi. Aby chore dziecko nie zaraziło rodzeństwa nie powinno go również całować ani przytulać.
4
Regularnie pierz i czyść różne przedmioty z którymi chore dziecko miało kontakt w szczególności smoczki, zabawki, ubranka i wszystkie inne przedmioty, które miało w ustach.
5
Często przebieraj i pierz pościel. Nie pozwól choremu dziecku spać z resztą rodzeństwa. Czyść maty do leżenia i karimaty po każdym użyciu.
6
Wycieraj przynajmniej dwa razy dziennie klamki, spłuczki, słuchawkę telefonu i balustradę schodową.
7
Kobiety w ciąży powinny unikać chorych osób (nawet jeśli są to ich dzieci) gdyż wirus może powodować różne wady rozwojowe płodu.
Jak leczyć chorobę bostońską?
Jak leczyć różyczkę u dziecka?
6 domowych sposobów na wszy
Jak zadbać o ładny zapach dziecka?
Ostrzeżenia
  • Nie ma szczepionki ani leku przeciw temu wirusowi.
Wskazówki
  • Chore dzieci nie powinny chodzić do szkoły, przedszkola ani do świetlicy aby nie zarażać innych i nie rozprzestrzeniać choroby.
  • Dzieci mogą wrócić do przedszkola po ustąpieniu gorączki oraz wyschnięciu i zagojeniu się pęcherzy.
Przeczytaj teraz: Jakie są objawy owsików?
 2.8/5 (12 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Emi lj - 2017-03-13
No dobra ale i tak mało wiem i kto dotyka pęcherz blee
ella - 2014-10-13
ciekawy artykuł. zastanawiam się tylko jak nie zainfekować moich domowników. Mam 28lat i wczoraj miałam raptem 5 małych bąbelków. Myślałam że coś mnie ugryzło na działce lub że to jakaś alergia na proszek (wczoraj przymierzałam w ciucholandzie kilka bluzek), ale dziś rano byłam u lekarza już z pęcherzykami na dłoniach i stopach. bolą, jakbym się poparzyła. Lekarz od razu wiedział co mi jest. mogłabym siedzieć w domu te 7-10dni, ale tak się składa że mam 4miesięcznego synka i 3letnią córkę i bardzo się boję że ich zarażę. pytałam lekarza, czy mam chodzić w rękawiczkach albo czy powinnam unikać dzieci, ale powiedział, że skoro do tej pory się nie zarazili, to raczej się już nie zarażą. biorąc jednak pod uwagę fakt, że spędzam z nimi sama prawie cała dobę codziennie to martwię się że nie mogę jakoś przestać ich narażać na tą chorobę. ciekawa też jestem czy fakt że karmię synka piersią może spowodować, że będzie odporny na to co mi jest.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.