Paintball

Jakie są zasady bezpieczeństwa gry Paintball?
KoalaKoala - specjalista Tipy.pl

Paintball jest grą bardzo bezpieczną pod warunkiem przestrzegania paru zasad. Taka zabawa stanowi świetną okazję do zintegrowania się z dużą grupą ludzi. Paintball to rewelacyjna gra zespołowa i możecie być pewni, że podczas zabawy nawiążecie znajomości na całe życie. Co więcej to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Zachowanie zasad bezpieczeństwa jest bardzo ważne, bo pomimo tego, że jest to jedynie zabawa mamy do czynienia z bronią. Poniżej poznacie wytyczne bezpiecznej gry w Paintball.
1
maska paintball
Najważniejsze - Nigdy nie należy zdejmować maski jeśli przebywa się na polu gry. NIGDY! Maska jest najważniejszą rzeczą w Paintballu jeśli chodzi o bezpieczeństwo gry.
2
Zawsze miej na sobie odpowiednie ubranie ochronne w tym maskę. Maska powinna zasłaniać co najmniej Twoje oczy, uszy, głowę i gardło. Niewłaściwa ochrona może spowodować ślepotę lub głuchotę.
3
Nigdy nie strzelaj z markera do zwierząt oraz do osób, które znajdują się poza polem gry, lub do tych które nie mają założonej maski. Każda osoba grająca musi mieć założoną odzież ochronną.
4
Nie celuj z markera w coś, w co nie zamierzasz strzelić. Na przykład, nie staraj się straszyć ludzi za pomocą markera i nie wymachuj im bronią przed nosem.
5
Nigdy nie strzelaj do nikogo z bardzo bliskiej odległości.
6
Nigdy nie strzelaj do przedmiotów, które łatwo uszkodzić jak np. okna i szkło.
7
Ta zasada może wydawać się oczywista, jednak wiele osób zaskakująco często naraża się na niebezpieczeństwo - NIGDY, absolutnie nigdy nie zaglądaj do lufy markera!
8
Za każdym razem, gdy opuszczasz pole gry zabezpiecz swoją broń.
9
Po zakończeniu gry opróżnij spłuczkę z reszty kulek.
10
Przed przystąpieniem do gry należy skontrolować prędkość wylotową kulki na chronometrze. Dopuszczalna bezpieczna prędkość to max 300 stóp na sek. (około 90 m/s).
11
Do gry nie używaj broni, która nie jest specjalnym markerem służącym do gry w paintball.
12
Jeśli dostanie ci się farba z kulki do oczu, przemyj je czystą wodą. Nie trzyj i nie pocieraj oczu. Skontaktuj się lekarzem.
13
Nie używaj swojej broni dopóki nie będziesz całkowicie obeznany z jej mechanizmem.
14
Nigdy nie baw się, nie graj, nie dotykaj broni wówczas gdy jesteś pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
?

Wskazówki
* Porady te mogą wydawać się wyjątkowo głupie, szczególnie dla doświadczonych graczy. Jednak zawsze jest lepiej, aby zasady bezpieczeństwa były często powtarzane i wałkowane. Może akurat kolejnym razem podczas gry w paintball zwrócisz komuś uwagę na błędy dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa i przyczynisz się do uratowania go przed jakimś nieszczęściem. Kto wie…

Strona 1 z 2

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

tigoo
28.07.2012
wazne zeby organizator byl zawsze blisko i regowal na naruszenia bezpieczenstwa.. o zasadach organizacji pisac nie trzeba ale w trakcie gry zapomina sie ze musimy patrzec ludziom na rece niestety w "walce" zapominaja o bezpieczenstwie