lanie wosku

Jak wróżyć w Andrzejki?
Karolinas - specjalista Tipy.pl

Nie masz pomysłu jak bawić się w Andrzejki? Obowiązkowo zarezerwuj ten wieczór na wróżenie sobie i bliskim! Przeczytaj artykuł i poznaj najciekawsze wróżby specjalnie na Andrzejki!
1
Zdecydowanie najpopularniejszą wróżbą andrzejkową jest LANIE WOSKU. To też ulubiona wróżba najmłodszych, bo wymaga nieco pracy i zachodu, a efekty za każdym razem przynoszą dużo śmiechu i radości.

Jak zatem zabrać się za wróżenie z wosku? Potrzebne będą duża miska napełniona zimną wodą, klucz z dziurką - im większe oczko, tym prościej będzie lać przez nie wosk. Oczywiście jest też niezbędny wosk lub świece, które roztopisz. Roztapianiu świec zawsze musi asystować osoba dorosła. Świece rozpuśćcie w rondelku z uchwytem. Przygotuj też szmatkę do trzymania rondelka, kiedy już nagrzeje się jego uchwyt.

Cała wróżba polega na przelaniu małej ilości wosku przez dziurkę od klucza wprost do miski z zimną wodą. Wosk ułoży się w ciekawy kształt, który Ty później zinterpretujesz samodzielnie. Może z wosku wyjdzie litera, ciekawe zwierzę albo coś całkiem innego? Woskowy odlew najlepiej jest oglądać jako cień padający na ścianę. Różne interpretacje woskowych odlewów znajdziesz w Internecie i w wielu czasopismach.
2
Wiele jest wróżb z których dowiemy się jakie imię będzie nosił nasz przyszły wybranek/wybranka. Możemy np. napisać na karteczkach wiele imion, odpowiednio męskich dla kobiety i damskich dla mężczyzny. Wszystkie KARTECZKI wkładamy pod poduszkę, na której w nocy śpimy i skoro świt losujemy jedną z karteczek. Właśnie takie imię będzie nosić nasza miłość.

Inną wróżbą z imionami jest SERCE, które przekłuwać należy szpilką. Z kartki papieru wycinamy duuuże serce, na którym wypisujemy imiona damskie lub męskie i każde z nich otaczamy osobnym okręgiem. Osobie, której wróżymy, zawiązujemy oczy i dajemy szpilkę. Ma ona za zadanie przebić serce w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Po odwróceniu serca i rozwiązaniu opaski okaże się jakie imię nosił będzie jej wybranek/wybranka.
3
Powszechnie znane są też wróżby z butami. Jeśli w Andrzejki wróżymy sobie w mniejszym gronie możemy zrobić wróżbę z RZUCANIEM BUTÓW. Z nogi ściągamy lewego buta i rzucamy przez lewe ramię w kierunku drzwi. Jeśli but upadnie noskiem -przodem w stronę drzwi, oznacza to szybki ślub, jeśli odwrotnie - na ślub niestety się nie zanosi.

Jeśli natomiast chętnych do wróżenia jest więcej można zrobić wróżbę z UKŁADANIEM BUTÓW. Każdy ściąga jednego buta i układacie go od wyznaczonego miejsca aż do drzwi. Osoba, której but jako pierwszy przekroczył próg domu- najprędzej weźmie ślub!
4
Kolejną zabawą jest wróżenie z OBIEREK JABŁEK. Wszyscy chętni dostają mniej więcej takiej samej wielkości jabłka. Każdy z obierających ma za zadanie obrać jabłko w taki sposób, aby jego skórka była jak najdłuższa. Właściciel najdłuższej skórki najszybciej weźmie ślub. Można dalej kontynuować zabawę poprzez rzucanie obierek za siebie przez ramię. Jeśli skórka ułoży się w kształt jakiejś litery, będzie to pierwsza litera imienia naszego wybranka.
5
Do kolejnej wróżby będą potrzebne plastikowe KUBECZKI lub zwykłe kubki. Ważne aby nie były przezroczyste. Pod kubeczkami chowamy następujące rzeczy, które symbolizować będą:

różaniec - pójście do zakonu
liść lub kwiatek - zostanie starą panną/kawalerem
obrączka - małżeństwo
pusty kubek - nic nie ulega zmianie
moneta - bogactwo

Osoba chętna losuje spośród kubków jeden i dowiaduje się tym samym co czeka ją w przyszłości.
6
Dla marzycieli również znajdzie się odpowiednia wróżba. Ustawiamy na stole szklane naczynie, a na KARTECZKACH WYPISUJEMY MARZENIA. Warto zaopatrzyć się w wodoodporny pisak, karteczki należy bowiem wrzucić do naczynia i zalać wodą. Po zalaniu obserwujemy bacznie, która karteczka wypłynie na wierch jako pierwsza - to marzenie spełni się w pierwszej kolejności!
7
Dla zakochanych już polecana jest wróżba Z ŁUPINAMI ORZECHÓW. Wkładamy do nich maleńkie świeczki i puszczamy na wierzch naczynia wypełnionego zimną wodą. Jeśli płomienie zbliżają się ku sobie- wróży to miłość, jeśli oddalają się -nie będziemy szczęśliwi w tym związku.
8
Dla bardziej zaawansowanych poleca się wróżenie z fusów lub z kart. Może nawet ktoś posiada umiejętność wróżenia z kuli ;)?
Imprezę andrzejkową możemy wzbogacić o zabawne stroje wiedźm i czarowników, a także specjalnie na tę okazję udekorować nasze mieszkanie. Wszystkie wróżby należy traktować raczej z przymrużeniem oka i dużą dozą humoru :)
?

Wskazówki
Na początek wprowadź odpowiedni klimat. Jeśli jest jeszcze wcześnie, przyciemnij szyby zasłonami lub płachtami materiałów. Jeśli zapadł już mrok - rozświetl pomieszczenie dużą liczbą świec. To wprowadzi was w lepszy nastrój.

Strona 1 z 3

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie