kawiorowy manicure

Jak zrobić caviar manicure - kawiorowe paznokcie?

Karolinas - specjalista Tipy.pl
Kawiorowy manicure to najnowszy trend w zdobnictwie paznokci. Lakiery te są jednak dość drogie. Jak zatem samemu pomalować paznokcie w podobny sposób? Przeczytaj artykuł i poznaj trick na idealne caviar manicure!
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* lakier baza- podkład
* lakier w ulubionym kolorze
* perełki do zdobień, tzw. bulion w tym samym kolorze co lakier (lub podobnym)

1
Paznokcie, których zdobienia imitują rybią ikrę, czyli kawior, to totalny HIT. W zestawie znajduje się specjalna baza oraz perełki imitujące jajeczka ryb w różnych odcieniach. Co prawda efekt ten nie utrzymuje się długo, bo jedynie około 48 godzin, ale mimo to naprawdę warto go wykonać, bo robi ogromne wrażenie! Wrażenie, niestety negatywne, robi też cena tego kosmetyku. Lakier jest bardzo drogi, a do tego trudno dostępny. Można go kupić w zagranicznej ofercie perfumerii Sephora, ale kosztuje około 25 dolarów.. - to dosyć dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę trwałość produktu.

Jest jednak pewien sposób na wykonanie takiego manicure w domowych warunkach! Jak to zrobić?
2
Wybierz swój ulubiony kolor paznokci. Najlepiej jeśli zaczniesz od jednokolorowego caviar manicure. Kiedy dokładnie poznasz już technikę wykonywania tego zdobienia, możesz dowolnie bawić się kolorami. Może postawisz nawet na ultra kolorowy manicure kawiorowy?
3
Do tego makijażu potrzebny będzie nam też gadżet wielu stylistek paznokci, tzw. bulion. Są to maleńkie perełki, które dotychczas stosowane były głównie do zatapiania w żelu na tipsach. Ten produkt może dobrze zastąpić oszałamiająco drogi zestaw ze znanej perfumerii. Można go dostać w sklepach z akcesoriami do zdobienia paznokci oraz w Internecie, np. na Allegro. Koszt waha się w granicach od jednego do kilku złotych za pudełeczko pełne perełek.
4
Najlepiej jest wybrać lakier i bulion w tym samym kolorze. Kiedy już masz oba produkty, pomaluj wszystkie paznokcie najpierw podkładem - bazą pod lakier. Następnie pomaluj je lakierem w wybranym odcieniu. Na nie do końca zaschnięty, ale już nie całkiem świeży lakier połóż bulion - możesz po prostu delikatnie włożyć paznokieć do pudełeczka lub obsypać go perełkami.
Ten efekt prezentuje się świetnie na jednym paznokciu. Jeśli jednak decydujesz się na pomalowanie w ten sposób wszystkich - maluj je kolejno, tak aby lakier zbytnio nie zasechł.
5
Tak zrobiony manicure posłuży Ci przez całą noc. Nie jest to jednak trwałe zdobienie, więc najlepiej wykonywać je na specjalne okazje, np. na bal, randkę czy imprezę.
?

Wskazówki
Możesz poszukać różnych zdobień wpisując w wyszukiwarce Google caviar manicure, wyświetli Ci się cała gama zdjęć - inspiracji do tworzenia tego rodzaju manicure.

!

Uwaga!
Nie maluj nałożonych na paznokieć perełek lakierem bezbarwnym, ani tzw. top coat'em. Perełki wykonane są zazwyczaj z tworzywa, które blaknie pod wpływem innych specyfików. Poza tym perełki wyglądają wtedy nieestetycznie - stają się poklejone.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

malowanie paznokci
paznokcie żelowe
wrastający paznokieć

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie