Dentysta z pacjentem

Jak przetrwać wizytę u dentysty?
sylwia180793sylwia180793 - specjalista Tipy.pl

Każdy z nas prędzej czy później odwiedzi stomatologa. Są takie osoby, które zdecydowanie wolą iść później, ponieważ się boją i wtedy takie "później" oznacza "za późno", a są takie osoby, które ledwo poczują lekki ból i czym prędzej śmigają do dentysty, aż się za nimi kurzy. Ja należę właśnie do takich osób - co wcale nie oznacza, że się stomatologa nie boję.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
Głowę pełną optymistycznego myślenia ;)

1
Nie ma osoby, która się całkowicie NIE BOI dentysty. Każdy się boi, jeden mniej drugi więcej. Wiadomo nie od dziś, że zabiegi nie są przyjemne, ale to nie oznacza, że bolą tak aby tego nie szło wytrzymać.
2
Przede wszystkim znajdź dobrego dentystę! Dobrego pod względem leczenia zębów jak i podejścia do pacjenta. Nie bój się powiedzieć, że się boisz. Jeśli mu to powiesz, zrobi Ci się lżej i on będzie umiał do Ciebie podejść w inny sposób.
3
Znieczulenie - oj tak, moja zmora, której się boję jak ognia. Przy znieczuleniu nie "boli" nas ukłucie, tylko wstrzykiwanie tego płynu znieczulającego. Jednak dobry stomatolog potrafi zrobić to bezboleśnie. W jaki sposób? A taki, że wpuszcza płyn bardzo powoli, tak aby tkanki nadążały go wchłaniać. Celowo słowo "boli" wzięłam w cudzysłów, ponieważ tak naprawdę jest to tylko nieprzyjemne uczucie, które każdy wytrzyma.
4
Jeśli jesteś na tej stronie i czytasz mój artykuł, to oznacza, że odwiedziłeś/odwiedziłaś masę innych stron internetowych, fora internetowe poszukując informacji na temat pokonania strachu u dentysty, zabiegów i innych rzeczy związanych z dentystą - no właśnie. To błąd. Czytając różne artykuły i fora, gdzie ludzie opisują swoje przeżycia na fotelu stomatologicznym, często są one wyolbrzymione, a my czytając to sami nakręcamy swój strach, a przecież mamy starać się go zminimalizować prawda?
5
Wiem, że siedząc w poczekalni na pewno usłyszysz wiele "smoczych opowieści" przypominające sceny z horroru kto, gdzie, u kogo i co miał robione, ale pamiętaj TY jesteś INNY. Nie ma dwóch takich samych osób. Do każdego dentysta podchodzi w indywidualny sposób i ważne jest to aby mieć z nim dobry kontakt.
6
NIE ODKŁADAJ WIZYTY NA PÓŹNIEJ. To bardzo ważne. Unikanie dentysty może spowodować, że będziemy mieć z naszym ząbkiem większy problem, a przecież nie chcemy go stracić. Dlatego kontrolowanie swojego uzębienia przynajmniej 2 razy w roku jest przydatne. Wcześnie wykryte ubytki w zębie pozwalają na całkowicie bezbolesny zabieg.
7
Głowa do góry i naprzód. Są gorsze rzeczy niż dentysta. Np. bolesne miesiączkowanie - prawda dziewczyny?
Strona 1 z 2

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie