odnawianie starych mebli

Jak odmienić stare meble?
MatMat - specjalista Tipy.pl

Masz w domu, na strychu czy w piwnicy ładne starsze meble i nie wiesz, co z nimi zrobić? Nie wyrzucaj ich! Jeśli są trochę zniszczone i zaniedbane, możesz nadać im nowy ładny wygląd i przywrócić dawną świetność. Wystarczy trochę dobrych chęci i odrobina pomysłowości. Przekonasz się, że nie jest to wcale trudne. Przeczytaj, więc poniższe wskazówki i zabierz się do pracy.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Farba akrylowa do drewna lub bejca
* Lakier bezbarwny
* Naklejki, serwetki, kolorowe wzorki
* Folia samoprzylepna
* Szablony
* Naklejki na meble
* Taśma malarska

1
Odnawianie mebli
Zaprojektuj jakiś ciekawy wzór. Może to być drzewo, liście czy gałęzie lub cokolwiek innego wpadnie ci do głowy. Wzór wytnij z folii (okleiny) samoprzylepnej i naklej na mebel.
2
Odnawianie szafy
Wyczyść stare meble. Pomaluj je farbą akrylową do drewna. Kolor wcale nie musi być tradycyjny. Zaszalej nieco i nadaj swoim meblom nowy zaskakujący wygląd. Jeśli szukasz inspiracji przeglądnij sobie zdjęcia graffiti w Internecie.
3
Odnawianie szafki
Stwórz na swoich meblach oryginalną kompozycję z naklejek, powycinanych kawałków z okleiny samoprzylepnej, serwetek czy papierków. Fragmenty przylep na pomalowaną farbą powierzchnię. Wypróbuj najbardziej szalone połączenia kolorów lub wybierz tą kolorystykę, która najbardziej pasuje do pomieszczenia w którym będzie stał mebel. Na koniec pokryj powierzchnię bezbarwnym lakierem, aby utrwalić kompozycje.
4
Odnawianie lodówki
Świetnym rozwiązaniem są także naklejki. Wybierz odpowiedni motyw jaki pasuje do pomieszczenia i jego kolorystyki. Naklejki świetnie nadają się na meble o gładkich powierzchniach. Dla uzyskania lepszego efektu, takie same naklejki możesz umieścić również obok na ścianie.
5
Szafka oklejona w paski
Jeśli lubisz paseczki, możesz stworzyć je na swoich meblach. Wystarczy pomalować je na jeden kolor, a następnie za pomocą taśmy malarskiej i kolorowych farb tworzyć paseczki.

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Darklady
20.04.2010
Pięknie są odnowione te stare meble - podoba mi się zwłaszcza ta czarno-biała szafka w motywy kwiatowe;) Ja bardzo lubię motywy z własnoręcznie przygotowanych szablonów;) Na moich szafkach w kuchni są na przykład wizerunki swobodnie opadających spadochroniarzy;)

_____________
stare meble