Jakie mamy rodzaje derek?·

olkamil22olkamil22 - specjalista Tipy.pl
1 z 6
Derką okrywa się konia np. po wysiłku. Istnieje kilka rodzajów derek, każda z nich ma jakieś zastosowanie. Niektóre chronią nasze konie podczas transportu, zapewniają odpowiednią temperaturę cała, osuszają go, kiedy jest mokry i spocony. Derka powinna być na tyle szeroka, by bardzo dokładnie okryć brzuch konia. Zazwyczaj przypina się je na rzepy pod brzuchem. Poniżej znajdziecie informacje, dzięki którym dowiecie się, jakie są rodzaje derek.
1
Derka stajenna przeznaczona jest głównie dla koni strzyżonych. Zrobiona jest z dwóch warstw - zewnętrznej, która ochrania i wewnętrznej, która ociepla. Niestety ten rodzaj derki nie jest odporny na wodę. Derki stajenne muszą utrzymać ciepło, a zarazem nie utrudniać wymiany powietrza (i przy okazji powodować pocenia konia).
2
Derka pastwiskowa chroni od wiatru i zimna. Jest nieprzemakalna. Takiego typu derki mocuje się za pomocą pasków.
3
Derki zimowe są najczęściej pikowane. Często ocieplane są warstwą waty termicznej. Zewnętrzna warstwa ułatwia spływanie wody i ułatwia oddychanie skóry. Zazwyczaj mają część która ociepla brzuch.
4
Derki letnie to krótsze i wykonane z lżejszego materiału wersje derki pastwiskowej. Są nieprzemakalne, chronią przed kurzem oraz owadami.
5
Derkę treningową zakłada się na siodło. Zasłania zad i nerki, ale zostawia odkryte łopatki. Używane są tylko do powolnej pracy.
Strona 1 z 6

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie