Podkład

7 błędów popełnianych podczas nakładania podkładu

Olimpia - specjalista Tipy.pl
Podkład
1 z 8
Spójrzmy prawdzie w oczy - nałożenie tuszu na rzęsy czy szminki na usta nie jest szczególnie skomplikowane. Oczywiście są tego lepsze i gorsze metody jednak są o wiele łatwiejsze od sprawienia, aby cera wyglądała naturalnie, perfekcyjnie i bez zarzutu.
1
Sypki puder
Używasz sypkiego podkładuJeśli tak to skończ z tym. Oczywiście istnieje wielu fanów sypkich podkładów mineralnych, które są znacznie lepsze dla twojej skóry (nie zatykają porów, mają działanie antybakteryjne i i są nieraz z filtrem przeciwsłonecznym).Problem jest taki, że sypkie podkłady nie dają najlepszego wykończenia. Cera wygląda na bardzo, bardzo naturalną i odrobinę przyprószoną. Taki sam efekt można osiągnąć za pomocą podkładu w płynie.

Pudry mają tendencję do zlepiania się i często podkreślają zmarszczki gdyż w większości osadzają się w załamaniach skóry. Co gorsze pudry mineralne sprawiają, że pory wyglądają na bardziej rozszerzone! Jeśli jesteś zwolenniczką makijażu mineralnego - wybierz podkład mineralny w płynie.
2
Emily Blunt
Dopasowujesz kolor podkładu do skóry na linii żuchwy.


Tak - właśnie taka jest zasada. Jednak kolor podkładu należy dobrać do koloru skóry w trzech miejscach a nie wyłącznie w jednym a mianowicie: pod oczami, wokół nosa i na linii żuchwy.

Wypróbuj podkład na jednej stronie twarzy i porównaj ją ze stroną bez makijażu.
Idealny podkład to taki, którego kolor praktycznie całkowicie zlewa się z kolorem naszej skóry, jednak jeśli już musisz wybrać pomiędzy podkładem o ton jaśniejszym i o ton ciemniejszym to wybierz ten ciemniejszy. Delikatnie ciemniejszy podkład dużo lepiej maskuje niedoskonałości i ociepla karnację. Zobacz zdjęcie obok. Emily Blunt wybrała odcień podkładu o ton jaśniejszy od skóry - nie wygląda to rewelacyjnie.
3
Baza pod makijaż
Nie używasz bazy pod makijaż.


Większość osób wygląda dwa razy lepiej jeśli przed nałożeniem makijażu nałoży bazę, gdyż baza wygładza cerę, podkład się lepiej rozprowadza a makijaż trzyma się o wiele dłużej. Dzięki bazie zmarszczki są mniej widoczne, twarz się nie świeci i wygląda dużo zdrowiej.
4
Nakładanie podkładu
Nakładasz podkład palcami lub gąbeczką.


Nakładaj podkład pędzlami. Nakładając podkład pędzlem zużywamy znacznie, znacznie mniej produktu niż nakładając go innymi metodami. Poza tym pędzle są mistrzami jeśli chodzi o ich rozcieranie co oznacza, że cera jest gładsza i bardziej naturalna. Używanie gąbeczek jest OK jednak problemem jest fakt, że ich stosowanie wiąże się z większym zużyciem produktu.


Jeśli zamierzasz kupić pędzel do podkładu to upewnij się, że jest on syntetyczny a nie wykonany z włosia zwierzęcego (nigdy nie należy używać włosia zwierzęcego do produktów w płynie). Włosie syntetyczne jest przyjemniejsze w dotyku i znacznie delikatniejsze.
5
Podkład
Nakładasz podkład na całą twarz.


Nie jest to konieczne. Celem nakładania podkładu nie jest pokrycie nim każdego centymetra twarzy - tak naprawdę powinien być używany wyłącznie na obszarach, gdzie jest to potrzebne.

Zanim nałożysz podkład pomyśl gdzie jest on ci potrzebny: zaczerwienienie wokół nosa czy na brodzie, cienie pod oczami, przebarwienia na twarzy itp. Nałóż pędzlem podkład na określone obszary, rozetrzyj go i jeśli kolor podkładu jest idealnie dobrany to twarz powinna wyglądać bez zarzutu.
6
Korektor
Nakładasz korektor przed podkładem a nie po.


Jaki jest cel nakładania korektora jeśli wszystkie niedoskonałości zamierzasz ukryć za pomocą podkładu? Korektor nałóż pędzelkiem (najlepiej korektor w kremie a nie w płynie) na wierzch podkładu w miejsca gdzie jest jeszcze ewentualnie taka potrzeba a następnie go delikatnie rozetrzyj. Wyłącznie kolorowe korektory np. zielony czy żółty należy stosować przed podkładem.
7
Nicole Kidman - puder
Nakładasz puder za pomocą dużego, puszystego pędzla.

Jeśli chcesz utrwalić podkład to zainwestuj w puder transparentny, który nie tylko jest idealny dla każdego typu karnacji, ale również zapobiega ścinaniu się i ważeniu podkładu. Należy tylko pamiętać, aby go dokładnie rozprowadzić - nie tak jak Nicole Kidman.
Strona 1 z 8

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

teoria spisku
07.09.2015
Z zainteresowaniem przeczytałem art.bo właśnie mam zamiar kłaść podkład na aucie,które turek sprzedając miał łzy w oczach...ze śmiechu