Jak pozbyć się zaschniętej gumy z ubrania?

NitkaaNitkaa - specjalista Tipy.pl
Często przez nieuwagę siadamy gdzieś lub opieramy się o gumę do żucia, którą wcześniej ktoś gdzieś przykleił. Może nam się to przydarzyć w autobusie, domu, pracy, szkole, a nawet w kinie. Plama z gumy łatwo się nie spiera dlatego przedstawię wam kilka sposobów jak usunąć ją z ubrań.
1
Sposób nr. 1.
Ubranie, do którego przyklejona jest guma włóż do parę godzin do zamrażalki. Po jakichś 2 godzinach wyjmij ubranie. Zamarzniętą gumę odklej nożem. Resztę (mały ślad) upierz normalnie w pralce lub w rękach.
2
Sposób nr.2.
Ubranie połóż na twardym podłożu. Połóż na nie ok. 20 kostek lodu i przez chwilkę mocno dociskaj. Później pozostaw kostki na jakieś 15 minut i oderwij gumę.
3
Sposób nr.3.
Ubranie lekko zapierz wodą z odrobiną płynu do prania lub naczyń. Wetrzyj . Następnie na gumę wysyp 2 łyżeczki soli. Pocieraj przez 5 minut. Wypierz.
4
Sposób nr. 4.
Zalej gumę na ubraniu wrzącą wodą. Przez jakiś czas musisz szorować miejsce szczoteczką do rąk, zębów lub lekko pumeksem, aby nie porwać ubrania.

Powiązane porady

plama z kleju
plama na dywanie
soda oczyszczona

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Martyna
27.01.2016
Wczoraj usiadłam na gumie. Tak mocno się wtarła w moje spodnie, że leżały całą noc w zamrażalniku i dalej nie mogę tej gumy usunąć :( Bardzo lubię te spodnie, dzisiaj spróbuję je jeszcze poszorować. Ludzie, którzy tak przyklejają gumę do siedzenia nie mają chyba wyobraźni. Od teraz zawsze będę patrzyć gdzie siadam :/
Directioner
03.10.2014
Co to jest GoGone? :O
Jozef
01.10.2014
GooGone usuwa gume bez problemu
Nitkaa
05.02.2013
Zgadzam się, ludzie naprawdę nie powinni tego robić, tym bardziej, że my później musimy trudzić się z taką zaschniętą plamą. ;I
Minkaa14
27.01.2013
Ludzie, którzy przyklejają gumy są okropni. Jest to bardzo niekonfortowe dla osoby, która w nią szepnęła czy usiadła. Najlepszy sposób na tą plamę to 20minut w zamrażarniku. Pozdrawiam.