Jak pozbyć się zaschniętej gumy z ubrania?
NitkaaNitkaa - specjalista Tipy.pl

Często przez nieuwagę siadamy gdzieś lub opieramy się o gumę do żucia, którą wcześniej ktoś gdzieś przykleił. Może nam się to przydarzyć w autobusie, domu, pracy, szkole, a nawet w kinie. Plama z gumy łatwo się nie spiera dlatego przedstawię wam kilka sposobów jak usunąć ją z ubrań.
1
Sposób nr. 1.
Ubranie, do którego przyklejona jest guma włóż do parę godzin do zamrażalki. Po jakichś 2 godzinach wyjmij ubranie. Zamarzniętą gumę odklej nożem. Resztę (mały ślad) upierz normalnie w pralce lub w rękach.
2
Sposób nr.2.
Ubranie połóż na twardym podłożu. Połóż na nie ok. 20 kostek lodu i przez chwilkę mocno dociskaj. Później pozostaw kostki na jakieś 15 minut i oderwij gumę.
3
Sposób nr.3.
Ubranie lekko zapierz wodą z odrobiną płynu do prania lub naczyń. Wetrzyj . Następnie na gumę wysyp 2 łyżeczki soli. Pocieraj przez 5 minut. Wypierz.
4
Sposób nr. 4.
Zalej gumę na ubraniu wrzącą wodą. Przez jakiś czas musisz szorować miejsce szczoteczką do rąk, zębów lub lekko pumeksem, aby nie porwać ubrania.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

sandra
19.09.2018
raczej nie przez nieuwagę tylko przez kogoś, kto miał problem wyrzucić gumę do śmietnika i przykleił byle gdzie. Życzyć takiemu, żeby sam sobie na tej swojej gumie usiadł
Martyna
27.01.2016
Wczoraj usiadłam na gumie. Tak mocno się wtarła w moje spodnie, że leżały całą noc w zamrażalniku i dalej nie mogę tej gumy usunąć :( Bardzo lubię te spodnie, dzisiaj spróbuję je jeszcze poszorować. Ludzie, którzy tak przyklejają gumę do siedzenia nie mają chyba wyobraźni. Od teraz zawsze będę patrzyć gdzie siadam :/
Directioner
03.10.2014
Co to jest GoGone? :O
Jozef
01.10.2014
GooGone usuwa gume bez problemu
Nitkaa
05.02.2013
Zgadzam się, ludzie naprawdę nie powinni tego robić, tym bardziej, że my później musimy trudzić się z taką zaschniętą plamą. ;I
Minkaa14
27.01.2013
Ludzie, którzy przyklejają gumy są okropni. Jest to bardzo niekonfortowe dla osoby, która w nią szepnęła czy usiadła. Najlepszy sposób na tą plamę to 20minut w zamrażarniku. Pozdrawiam.