Tutaj jesteś: Ślub i Wesele > Zaręczyny > Oświadczyny > Jak się zaręczyć?
Jak się zaręczyć?

Jak się zaręczyć?

Stopień trudności: trudne
, specjalista Tipy.pl
 4/5 (219 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Zaręczyny to coś więcej niż zaplanowanie oświadczyn oraz zakup pierścionka zaręczynowego. Wcześniejsze planowanie zaręczyn może pomóc przenieść związek na wyższy szczebel bez poczucia niepewności oraz strachu. Poniżej przedstawiam przewodnik, z którym powinna zapoznać się każda osoba, chcąca zrobić poważny krok na przód w swoim związku.
1

Ocena związku


Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest ustalenie czy jesteście gotowi do zaręczyn. Czy jesteście już na tyle dojrzali aby wejść w związek małżeński (wiek ten jest inny dla każdego człowieka)? Czy chcecie żyć razem i dzielić ze sobą wszystkie problemy? Na te pytania powinna odpowiedzieć każda osoba.

2

Rozmowy o małżeństwie


Zanim wręczysz swojej ulubienicy pierścionek i złożycie obietnicę zamążpójścia powinniście porozmawiać na temat zobowiązań wynikających z małżeństwa takich jak problemy finansowe, prace domowe oraz omówić stosunki rodzinne. Dzięki temu będziecie mogli lepiej siebie zrozumieć, poznać swoje oczekiwania, preferencje i uniknąć późniejszych nieporozumień.


Jest to również okres kiedy młody człowiek może chcieć przedyskutować swoje plany z ojcem narzeczonej oraz poprosić go o rękę córki. Tradycja ta może ci się wydawać nieco przestarzała jednak jest wyrazem szacunku i uznania dla ojca dziewczyny.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka zaręczynowego?
Jak zorganizować przyjęcie zaręczynowe?
Jak rozpoznać, że mężczyzna jest gotowy na małżeństwo?
Jak się zaręczyć?
3

Wybór pierścionka


Jak już zdecydujecie, że jesteście gotowi do zawarcia związku małżeńskiego powinniście się zastanowić nad wyborem pierścionka. Część par wybiera go razem, niektórzy mężczyźni kierują się preferencjami kobiety a część wybiera pierścionek całkowicie samodzielnie.

4

Planowanie oświadczyn

Planowanie oświadczyn wymaga sporo czasu, cierpliwości oraz zwrócenia uwagi na szczegóły. Po pierwsze musisz się zastanowić jak sformułować pytanie. Czy ma to być zwykłe, standardowe pytanie "czy wyjdziesz za mnie?", pytanie w formie wiersza czy filmik wideo?

Pomysł na oświadczyny:

- kolacja przy świecach w kameralnej restauracji,
- na cichej plaży o zachodzie słońca,
- pod gwiazdami w ulubionym parku,
- na polanie podczas pikniku w lesie,
- w miejscu gdzie pierwszy raz się pocałowaliście,
- w ogrodzie wśród kwiatów,
- podczas wolnego tańca,
- w wakacje,
- jako prezent urodzinowy, walentynkowy, pod choinkę, od Mikołaja,
- przygodowo (pierścionek zaręczynowy gdzieś ukryty) np szukanie grzybów w lesie, snurkowanie itp.,
- z adrenaliną - na wysokiej karuzeli (poproszenie operatora o zatrzymanie jak będziecie w górze), nurkowanie,
- na dużą skalę - na ścianie budynku, na bilbordzie, w telewizji, w gazecie, w radiu,
- nowocześnie - na YouTube, stronach internetowych, Naszej-Klasie (na wrzuconym zdjęciu),
- krzyżówka z hasłem "czy wyjdziesz za mnie?".

5

"Czy wyjdziesz za mnie"?


Jest to najkrótszy etap zaręczyn. Zadanie tego pytania oraz uzyskanie na nie odpowiedzi trwa zaledwie kilka sekund jednak jest to czas który zapamiętamy do końca życia. Jeśli para jest gotowa na stały związek a moment oświadczyn został starannie i poprawnie zaplanowany pytanie to będzie naturalnym sposobem wyrażenia swoich uczuć. Oczekiwanie na upragnione "tak" może być dość denerwujące oraz bardzo się dłużyć, jednak nie jest porównywalne z radością towarzyszącą słuchania odpowiedzi.

6

Po oświadczynach


Po oświadczynach mamy kilka dni dla siebie kiedy możemy nacieszyć się swoim nowym statusem narzeczeństwa. Najlepiej wówczas udać się na kilka dni za miasto i poświęcić sobie więcej czasu. Po tym okresie należy zawiadomić rodzinę i przyjaciół oraz uczcić zaręczyny w szerokim gronie.

Przeczytaj teraz: Jak się oświadczyć?
 4/5 (219 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
melpomene - 2010-10-28
nie chciałabym łączyć zaręczyn z urodzinami świętami czy innymi dniami, które już coś znacza, wolałabym by jakiś zwykły dzień stał się niezwykły przez owe wydarzenie :)
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Gdy spotkania z naszym mężczyzną zaczynają nabierać coraz poważniejszego charakteru i zaczynamy już po cichutku marzyć...
Jak zauroczyć potencjalnych teściów?
Gdy spotkania z naszym mężczyzną zaczynają nabierać...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.