bransoletka makrama z rzemyków

Jak zrobić bransoletkę makrama z rzemyków i koralików?·

Morwa - specjalista Tipy.pl
bransoletka makrama z rzemyków
1 z 9
Skórzana biżuteria i dodatki zawsze pozostają w modzie. Tak samo jest z tą bransoletką. Kilka rzemyków i „kanciaste” srebrne koraliki wystarczą, by otrzymać bardzo ciekawy efekt. Bransoletka makrama w takim wydaniu idealnie wpasuje się w najnowsze trendy mody będąc jednocześnie jedynym w swoim rodzaju dodatkiem. Jedynym, ponieważ wykonanym własnoręcznie przez ciebie. Przekonaj się jakie to proste.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
dwa rzemyki o dwóch różnych średnicach (np. 1mm i 1,5mm) i długości około 60 cm każdy (szukaj rzemyków, które mają okrągły, a nie kwadratowy przekrój), kolejny rzemyk o mniejszej (1mm) średnicy i długości około 2m, około 30 srebrnych koralików z oczkiem na tyle dużym, by można było przez nie przewlec cieńszy rzemyk, duży koralik na zapięcie (opcjonalnie)

1
bransoletka makrama z rzemyków - krok 1
Dwa rzemyki o długości 60cm złóż na pół i zwiąż w małą pętelkę. Postaraj się, by w środku znalazły się dwa końce cieńszego rzemyka, a na zewnątrz końce tego o większej średnicy. Wszystkie koraliki nawlecz na jeden koniec cienkiego rzemyka i zabezpiecz pętelką.
2
bransoletka makrama z rzemyków - krok 2
Teraz weź rzemyk o długości 2m, wyznacz jego środek i przewiąż go tuż pod utworzoną u góry pętlą. Końce tylko tego rzemyka będą ci służyć do zaplatania bransoletki. Pierwszy koralik przesuń na samą górę. Tuż pod nim zapleć kwadratowy węzeł makramy, tak jak pokazano na zdjęciu obok.
3
bransoletka makrama z rzemyków - krok 3
Zrób kolejny taki sam węzeł (zdecyduj, gdzie jest prawa, a gdzie lewa strona bransoletki). Każda kolejna pętla powinna być zawiązana delikatnie, ale ciasno.
4
bransoletka makrama z rzemyków - krok 4
Teraz przesuń do góry kolejny koralik i zabezpiecz go takim samym podwójnym węzłem. Kontynuuj dopóki bransoletka nie osiągnie odpowiedniej długości.
5
bransoletka makrama z rzemyków - krok 5
Na końcu bransoletki również zrób pętelkę.
6
bransoletka makrama z rzemyków - krok 6
Jeśli chcesz, możesz założyć na jeden z końców bransoletki okrągły koralik, który wzmocni zapięcie bransoletki. Jeśli wybierasz tę opcję, zabezpiecz koralik dodatkowym węzłem. Obetnij nadmiar rzemyków.
7
bransoletka makrama z rzemyków - krok 6
Oto jak prezentuje się zapięcie bransoletki w wersji bez koralika.
8
bransoletka makrama z rzemyków - krok 8
A to ta sama bransoletka z koralikiem. Wybór zależy od ciebie.
Strona 1 z 9

Powiązane porady

Guziki oblekane tkaniną
Kable od słuchawek ozdobione muliną
bransoletka z gumek na palcach

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie