serca 3d z papieru

Jak zrobić serce 3D z papieru?

Becia19 - specjalista Tipy.pl
serca 3d z papieru
1 z 7
Szybki, efektowny i niedrogi pomysł na prezent walentynkowy. Papierowe serce 3D może posłużyć jako pudełko na prezent lub trójwymiarowa kartka. Kilka takich serduszek będzie również stanowić doskonałą dekorację. Możesz przygotować serce w tradycyjnym, czerwonym kolorze lub zdecydować się na tęczową paletę podobną do tej przedstawionej na zdjęciu obok. Szablon serca 3D oraz instrukcję jego wykonania znajdziesz natomiast poniżej.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
gruby karton w wybranych kolorach (do kupienia tutaj), nożyczki, linijka, kostka introligatorska (do kupienia tutaj) - opcjonalnie

1
szablon serca 3d
Pobierz szablon serca dostępny w tym kroku. Jeśli chcesz, przed wydrukowaniem możesz go dodatkowo powiększyć lub pomniejszyć. Wydrukuj szablon na kawałku brystolu w wybranym kolorze.
2
serce 3d z papieru - krok 1
Wytnij szablon wzdłuż zewnętrznych krawędzi. Przyłóż linijkę wzdłuż najdłuższych boków otrzymanego elementu i przejedź ostrzem nożyczek po narysowanych liniach. Uważaj, żeby nie rozciąć papieru. Ten zabieg ma ci jedynie ułatwić zagięcie poszczególnych zakładek. Lepiej, niż nożyczki sprawdzi się w tym celu kostka introligatorska.
3
serce 3d z papieru - krok 3
W analogiczny sposób postąp w przypadku krótkich, poziomych linii. Następnie zagnij wszystkie zakładki do środka, tak jak pokazuje zdjęcie obok. Powinny być prostopadłe do reszty kartki.
4
serce 3d z papieru - krok 4
Złóż najdłuższą część szablonu tworząc kształt serca. Nanieś klej na zakładki znajdujące się z jednej strony i przyklej je do pierwszego serca. Poczekaj, aż klej wyschnie.
5
serce 3d z papieru - krok 5
Teraz naklej serduszko znajdujące się z wierzchniej strony. Trójwymiarowe serce z papieru gotowe.
6
serce 3d z papieru - krok 6
W analogiczny sposób możesz przygotować serca we wszystkich kolorach tęczy. Dosłownie.
Strona 1 z 7

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

alcyk52
15.02.2016
A jakie to sa wymiary
ema
10.02.2016
super pomysł
Krystian Swięs
11.02.2015
Hy to bylo slaba hy
marteek
27.02.2013
Super pomysł. Bardzo mi się podobają i są proste w złożeniu!