sztuczna krew

Jak błyskawicznie zrobić sztuczną krew?

Sztuczna krew jest niezbędna podczas Halloween, bez niej przebrania nie byłyby takie ciekawe i przerażające. Na pewno przyda się, kiedy będziemy chcieli zrobić na kimś wrażenie lub kogoś nastraszyć. Poniżej znajduje się kilka prostych przepisów na sztuczną krew (bardziej leniwi mogą ją kupić tutaj).

1

Przepis nr 1Potrzebne będą Ci : kakao, syrop malinowy lub wiśniowy, sól, woda.Wymieszaj kakao z odrobiną wrzącej wody - mieszanina musi być gęsta. Teraz wlej ją do syropu i wszystko dokładnie wymieszaj. Jeśli mieszanina jest za rzadka, dodaj soli. Krew wychodzi naprawdę jak prawdziwa!


2

Przepis nr 2Potrzebujesz : kakao, sok z buraków, sól.Wymieszaj kakao z sokiem z buraków. Aby zagęścić dodaj soli.Ta mieszanka będzie podobna do tej z przepisu nr 1 jednak ze względu na zawartość w niej soku z buraków musimy liczyć się z tym, że nie zmyje się z ubrań.


3

Przepis nr 3Potrzebujesz czerwonego i czarnego lakieru. Wystarczy wymieszać oba w odpowiednich dla nas proporcjach.Ta mieszanka będzie na pewno trwalsza, niż pozostałe, jednak musimy liczyć się z tym, że z niektórych materiałów już jej nie spierzemy.W podobny sposób możemy postąpić z czarną i czerwoną farbą.


4

Przepis nr 4Potrzebne będzie:

0,5 szklanki miodu

4 łyżki wody

1/3 szklanki mąki

zielony i czerwony barwnik spożywczy

kakaoWymieszaj ze sobą wodę, mąkę i miód. Stopniowo dodawaj oba barwniki, aż do uzyskania oczekiwanego koloru. Jeśli krew jest dla Ciebie zbyt jasna, dodaj kakao.


Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Anna
02.12.2019
Jak maka do 4 przepisu, pszenna czy ziemniaczana?
Dracula
26.11.2019
Interesujący przepis, ale wegetariański. Nie tego szukałem.
Gość
26.10.2015
Który przepis jest równocześnie ciemny i łatwy do zmycia z ubrań?
wampir
13.03.2013
czy przepis 1 można też pić