Praca dla miłośników zwierząt

Wybór idealnej pracy dla miłośników zwierząt
Karolinas - specjalista Tipy.pl

Jesteś miłośnikiem zwierząt i zastanawiasz się jaką wybrać dla siebie pracę? Nie wyobrażasz sobie siedzenia w biurze a rozłąka z Twoim pupilem to dla Ciebie koszmar? Do wszystkich zawodów omówionych w tym artykule nadaje się tylko ten, kto kocha zwierzęta. Jeśli możesz określić siebie mianem takiej osoby z pewnością któryś z zaproponowanych zawodów przypadnie Ci do gustu. Sprawdź ile zawodów preferowanych jest właśnie dla ludzi, którzy całym sercem kochają zwierzęta:
1
Bardzo wiele dzieci pytanych o to kim chcą być w przyszłości odpowiada - WETERYNARZEM. Niestety niewiele z nich utrzymuje się przy tej decyzji z młodzieńczych lat. Dlaczego? - odpowiedź jest prosta. Aby zostać lekarzem weterynarii trzeba przejść długą ścieżkę kształcenia się. Do tego zawodu przygotowują nas studia medyczne weterynaryjne, które trwają aż 5,5 roku. Tylko wówczas można uzyskać prawo nadane przez okręgową izbę lekarsko -weterynaryjną do wykonywania zawodu.

Jeśli nadal Cię to nie zraża, pomyśl o tym, że zawód ten nie polega na głaskaniu zwierząt i zabawie z nimi. To bardzo odpowiedzialne zajęcie, podczas którego stykać będziesz się często z cierpieniem, bólem i złym traktowaniem zwierząt.
Aby pracować w klinice weterynaryjnej, czy lecznicy dla zwierząt można też ukończyć 4 letnie technikum weterynaryjne.
Dla tych, dla których i to zbyt długo trwająca nauka przygotowano specjalne szkoły policealne, na których nauka trwa średnio ok 2 lata.
2
Jeśli już w wieku młodzieńczym wstąpiłeś do grupy wolontariatu - wiesz, że to ciężka harówka. Po odbyciu wolontariatu, możemy się jednak przekonać o tym, czy sprawdzimy się w pracy w SCHRONISKU bądź w ZOO. Płace w tych instytucjach z reguły nie są wysokie ale dużo większym wynagrodzeniem jest wdzięczność zwierząt, którym pomagamy i które przywiązują się do nas.
Musisz pamiętać, że praca w schronisku to nie to samo z praca w ogrodzie zoologicznym. W ZOO będziesz miał do czynienia bowiem ze zwierzętami dużo bardziej niebezpiecznymi. Jeśli boisz się kontaktu z nimi, raczej sobie odpuść - zwierzęta wyczuwają strach i lęk.
3
Jeśli od dawna masz smykałkę sprzedawcy ale przy tym bardzo kochasz zwierzęta i nudzi Cię praca w zwykłym sklepie - pomyśl o pracy w sklepie zoologicznym. Zazwyczaj do takich sklepów przyjmowane są osoby z doświadczeniem w opiece nad zwierzętami oraz takie, które są zainteresowane ogólnie pojętą tematyką zoologii. W większych sklepach zoologicznych możesz podjąć pracę na określonym dziale np. akwarystyka lub kot i pies. Dzięki temu połączysz zamiłowanie do zwierząt a dar doradzania i sprzedaży zaowocuje z pewnością w premii sprzedażowej na końcu miesiąca.
4
Jeśli masz tzw. zmysł artystyczny - to z pewnością dla Ciebie powstał nowy zawód groomera. Kim jest groomer? To pracownik salonów piękności i SPA dla zwierząt. Psi groomer zajmuje nie tylko stanowisko fryzjera - przygotowuje również zwierzęta do wystaw i pokazów a tym samym może zdobyć wiele cennych tytułów, nagród, wyróżnień. Kursy dla psich fryzjerów dostępne są na ten moment w bardzo wielu miejscach w kraju.
5
Odkąd pamiętasz bliższe są Ci dziedziny humanistyczne niż ścisłe? Lubisz pisać artykuły a tzw. "lekkie pióro" to Twój atut? Jeśli dodatkowo jeszcze kochasz zwierzęta i interesujesz się ich tematyką - nie musisz być specjalistą aby podjąć pracę w gazecie o tematyce zwierzęcej. Często do takich pism zatrudniani są nie tylko eksperci ale zwyczajni miłośnicy zwierząt, dla których opieka nad nimi to prawdziwa pasja.
6
Jeśli wyszkoliłeś już swojego psa, psa cioci i sąsiadów - pomyśl o zawodzie tresera zwierząt. Jeśli masz dar przekonywania do siebie zwierzaków i słuchają Cię one jak nikogo innego w Twojej rodzinie możesz mieć wybitne zdolności, których aż żal zmarnować. Zostanie treserem psów nie jest jednak takie proste. Aby przystąpić do egzaminu organizowanego przez Polski Związek Kynologiczny należy wpierw wyszkolić własnego psa na odpowiednim poziomie. Może pomóc Ci w tym szkoła treserów psów ale zastanów się dobrze nad jej wyborem! W Polsce niestety żadne przepisy nie regulują tego, kto może otworzyć własną szkołę treserską. Warto kierować się opiniami innych i wybrać na prawdę profesjonalnego tresera na swojego mentora.
7
Jeśli nie jesteś raczej duszą towarzystwa a praca zw zwierzętami to dla Ciebie przyjemność a nie obowiązek pomyśl o nowoczesnym zawodzie petsittera. Co to takiego? Petsitter zajmuje się zwierzętami, które właściciel powierza mu na czas świąt, wyjazdów, wakacji. Petsitterzy znajdą pracę w coraz to popularniejszych hotelach i pensjonatach dla zwierząt. Jeśli więc Sylwester, czy ferie wolisz spędzać z czworonogami - pomyśl o takim zawodzie!
8
Jeśli żadne z powyższych zajęć nie przekonało Cię w 100%, bo wolisz bezpośredni kontakt ze zwierzętami i naturą - najlepszy będzie dla Ciebie zawód Leśniczego! Osoba taka zajmuje się nie tylko powierzoną częścią lasu ale także zwierzętami zamieszkującymi na tym terenie. Dodatkowo każdy leśniczy dostaje za darmo miejsce do mieszkania - gajówkę a zwykle też opał i zapas paliwa. To jednak nie zawód dla każdego. Wpierw należy ukończyć technikum leśne, których w Polsce można znaleźć kilkanaście. Dla żądnych wiedzy przygotowano także studia wyższe - np. Akademie Rolnicze na kierunku Leśnictwo.
?

Wskazówki
* Nie wiesz, czy sprawdzisz się jako pracownik schroniska? Skorzystaj z opcji pomocy zwierzakom i już dziś zapisz się do wolontariatu!

!

Uwaga!
* Pamiętaj, że zwierzęta przywiązują się do człowieka. Niech więc decyzja o pracy np. w ZOO, będzie odpowiedzialna!

Strona 1 z 4

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie