Urodziny w stylu Harrego Pottera

Jak zorganizować urodziny dziecka w stylu Harrego Pottera?
arimor - specjalista Tipy.pl

Urodziny Waszego dziecka zbliżają się wielkimi krokami, a Wy nie macie pomysłu, jak je przygotować? Chcielibyście zapewnić swojemu dziecku wiele niezapomnianych wrażeń i zrobić coś kreatywnego? Oto mój pomysł na przyjęcie w stylu Harrego Pottera, które wszyscy przyjaciele Waszego dziecka będą wspominać jeszcze przez długi czas!
P

Rzeczy, których potrzebujesz
dużo czasu na przygotowania, arkusze kolorowego papieru i brystolu, duże kociołki (albo pokaźne garnki), drewniane patyki i papier ścierny, brokat w różnych kolorach, choinkowe lampki, świeczki i/lub kolorowe lampki w kształcie świeczek, kieliszki lub inne ciekawe szklane naczynka, któryś z filmów z serii "Harry Potter", cekiny w kształcie gwiazdek, barwniki spożywcze, kolorowe perełki do ozdabiania wypieków

1
Zaproszenie Harrego Pottera
Zaproszenia

Aby zainteresować kolegów i koleżanki Twojego dziecka/dzieci przygotowywanymi przez Was urodzinami, zróbcie efektowne papierowe zaproszenia i pozwólcie dzieciom, aby osobiście je rozdały. Przypatrzcie się filmowym listom z Hogwartu, jakie otrzymywali młodzi czarodzieje i przygotujcie koperty na ich wzór - możecie zapieczętować je za pomocą czerwonego wosku i jakiegoś guzika z wzorem, kluczyka etc. W podłużnej kopercie umieśćcie natomiast list, który będzie zawierał datę i godzinę przyjęcia wplecione pomiędzy tekst "Mamy zaszczyt poinformować Cię, że zostałeś przyjęty do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart". Zachęć też dzieci, aby się przebrały lub przynajmniej narysowały sobie słynną bliznę w kształcie błyskawicy.
2
Przebranie Harrego Pottera
Dekoracje

Magia całego przyjęcia musi opierać się na dekoracjach. Zadbajcie więc o to, aby odbywało się ono w największym pomieszczeniu Waszego domu, przy zgaszonych światłach. Pokój oświetlcie mnóstwem zawieszonych pod sufitem i na ścianach kolorowych, choinkowych lampek, sztucznymi lampkami-świecami, lampionami w słoiczkach, świeczkami zawieszonymi lub ustawionymi poza zasięgiem dziecięcych łapek. Stwórzcie prawdziwie magiczne oświetlenie! Na obrusach rozsypcie połyskliwe, cekinowe gwiazdki, a z brystolu wytnijcie rozmaite ozdoby. Idealne będą papierowe sowy do zawieszenia na żyłkach, które będą się chybotać w powietrzu, rzucając cienie, kartony z napisami, takimi jak "Peron 9 i 3/4", "Hogwart", "Chatka Hagrida" etc. Możecie podzielić pomieszczenie na kilka części i zaaranżować poszczególne miejsca Hogwartu. W internetowych sklepach z ozdobami znajdziecie ponadto sztuczne pajęczyny i małe plastikowe pajączki oraz kostiumy z filmu Harry Potter. Możecie rozpiąć taką pajęczynę na oknie i zawiesić na niej małe pajączki. Świetną ozdobą będą także ustawione w rządku barwne butelki o ciekawych kształtach - do znalezienia za grosze na pchlich targach. Można ustawić je w rządku, wlać do nich zabarwioną farbkami, kolorową wodę, a pod nimi ustawić kilka garnków, aby dzieci mogły bawić się w sporządzanie "eliksirów". Nad nimi zawieście zmyślone przepisy, zapisując na kartkach, np. "Eliksir szczęścia" i opisując: trochę zielonego płynu połącz z żółtym, zamieszaj trzy razy w prawo, pięć razy w lewo" etc.

W centralnym punkcie możesz położyć jakiś ciekawie wyglądający kamień - np. duży kryształ górski (do kupienia w sklepach ezoterycznych za kilka złotych) - będzie to kamień filozoficzny. Możesz również ustawić w różnych miejscach stosy starych ksiąg i to na nich postawić kolorowe butle czy słoiczki z cukierkami. W kącie świetnie wyglądać będą także zgrzebne miotły zmontowane z patyków.

Możliwości są praktycznie nieograniczone!
3
Urodziny
Przekąski

Poza kanapkami czy typowymi przekąskami na ciepło, koniecznie zaskoczcie dzieci efektownie podanymi słodyczami. W kilku miejscach ustawcie garnki, naklejcie na nich wycięte z samoprzylepnego złotego papieru gwiazdki i powkładajcie do środka ciasteczka. Będą to słynne "kociołkowe pieguski". Poustawiajcie też na stole kieliszki lub inne fikuśne, szklane naczynka z fasolkami wszystkich smaków (można je kupić na wagę np. przy wejściu do kin Helios). Kupcie także trochę dużych lizaków, zróbcie z nich wiązki i powtykajcie do małych pojemniczków. Dobre będą też żelki o ciekawych kształtach - np. długie robale. Można również kupić gumy kulki albo cukierki w kształcie arbuzów czy czekoladki - monety i powrzucać je do przezroczystych słoiczków. Do szklanek powtykajcie zaś kwaskowe oranżadki, takie w torebeczkach lub kolorowych rurkach, a także słodkie proszki, strzelające w ustach (do kupienia w małych, osiedlowych sklepikach). Upieczcie też samodzielnie proste ciasteczka albo muffinki, dosypując do ciasta kolorowe barwniki spożywcze i ozdabiając je kolorowymi perełkami - dzieci będą zachwycone!
4
Urodziny w stylu Harrego Pottera
Różdżki i miotły

Czarodzieje wstępujący do Hogwartu muszą mieć różdżki! Oczywiście, jeśli macie nadmiar pieniędzy możecie kupić świecące, piękne różdżki w Internecie. Jest to jednak niepotrzebny wydatek, bo w końcu dzieci dysponują ogromną wyobraźnią i różdżka wystrugana z drewna z pewnością okaże się dla nich równie magicznym obiektem. Zbierzcie kilka mocnych gałązek i za pomocą noża wystrugajcie z nich patyki na kształt różdżek. Później dokładnie opiłujcie je ściernym papierem. Możecie pomalować je także akrylową farbką w dowolnym kolorze, przykleić na nich cekiny lub posmarować przezroczystym klejem Magic i obsypać błyszczącym brokatem. Na koniec ułóżcie różdżki na stoliku tuż przy wejściu, na ładnym obrusiku (jeśli macie nadmiar czasu możecie oczywiście przygotować papierowe pudełko do każdej z nich), nad stolikiem powieście tabliczkę "sklep Ollivandera" i pozwólcie przychodzącemu, małemu gościowi, aby wybrał sobie jedną z różdżek. Możecie dla zabawy zmierzyć jego rękę centymetrem i kazać mu machać różnymi różdżkami, zanim jakąś wybierze. Do różdżek możecie też dołączać małe pudełeczka ze złotym brokatem (np. takie po tik-takach). Rzucając czary, dziecko będzie wysypywać sobie na dłoń odrobinę brokatu i dmuchać nim w powietrze, wzbudzając złoty obłoczek. Brokat może także stać w pojemniczku na kominku (jeśli takowy posiadacie) i imitować proszek Fiuu.
5
Muzyka

W pomieszczeniu, w którym odbywać się będzie urodzinowa impreza, koniecznie ustawcie głośniki i puśćcie ścieżkę dźwiękową ze wszystkich części "Harrego Pottera". Pomoże to stworzyć odpowiedni klimat.
6
Film

Oczywiście dzieci w końcu znudzą się zabawą czy drobnymi konkursami, jakie dla nich przygotujesz. Po zjedzeniu tortu nastąpi więc moment, kiedy trzeba jakoś przyciągnąć ich uwagę. Idealną atrakcją będzie wspólne obejrzenie jednej z części Harrego Pottera (najlepiej pierwszej, bo przecież dzieci przeżywają właśnie to samo, co Harry, kiedy wstępował do Hogwartu).
?

Wskazówki
Przygotowując takie przyjęcie nie musicie wydawać wcale dużo pieniędzy. Wykorzystajcie przedmioty, które macie już w domu - szklane kule lub kulki, stare butelki po alkoholach (zedrzyjcie etykiety), stare choinkowe lampki, cekiny powycinane ze starych, nienoszonych już bluzek czy torebek, kolorowe wycinanki Waszego dziecka albo np. zafarbowany farbką piasek z piaskownicy do dekoracji etc. I pamiętajcie, imprezę należy przygotować dużo wcześniej, inaczej nie będzie efektowna!

!

Uwaga!
Pamiętajcie, aby nie ustawiać na stole kolorowych płynów, które są toksyczne. Przygotowując kolorową wodę, zafarbujcie ją nietoksycznymi farbkami dla dzieci. Możecie także powlewać do buteleczek po prostu kolorowe napoje czy soki. Dzieci muszą też trzymać się z dala od świeczek! Najlepiej miejcie wszystkich gości na oku! Dzieci mogą zechcieć bawić się np. w lewitację!

Strona 1 z 3

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie