Jak zrobić cafe latte?

Jak zrobić cafe latte?

JedzenieJedzenie - specjalista Tipy.pl
Jesteś fanem kawy i najchętniej byś ją pił cały dzień? Poniżej znajdziesz świetne rozwiązanie, jak za jednym zamachem zrobić sobie kawy na cały dzień.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* 1 litr mleka w butelce plastikowej,
* 8 łyżeczek kawy rozpuszczalnej (po 2 łyżeczki na szklankę mleka),
* Cukier proporcjonalnie do smaku,
* Ekstrakt waniliowy – opcjonalnie,
* Lejek,

1
Z butelki litrowej odlej szklankę mleka i schowaj do lodówki. Chodzi o to aby zrobić w butelce miejsce na resztę składników.
2
Do garnka odlej następną szklankę mleka, wsyp tam również 8 łyżeczek kawy rozpuszczalnej, cukier i zagotuj wszystko na gazie. Mieszaj aż wszystkie składniki się dokładnie rozpuszczą.
3
Uzyskany syrop kawowy wlej do butelki z mlekiem używając lejka.
4
Spłucz resztki syropu odlanym wcześniej mlekiem.
5
Zakręć butelkę i energicznie nią potrząśnij, tak aby wszystkie składniki się dokładnie wymieszały. Im dłużej będziesz wstrząsać butelką tym więcej piany uzyskasz.
6
Kawę możesz przechowywać w lodówce, jeśli chcesz pić zimną lub w pokojowej temperaturze, tuż obok biurka, aby mieć ją cały dzień pod ręką.
?

Wskazówki
* Możesz dodać do kawy odrobinę waniliowego ekstraktu jeśli chcesz odmienić nieco smak, albo też możesz dodać kilka łyżek kakao do gotowania syropu.

Powiązane porady

kawa espresso
kawa po turecku
Herbata

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

esa
20.04.2015
kiepsko :/ nie wyjdzie, gdy mleko będzie za tłuste (najlepsze 0 lub 0,5%) i potrzeba kolejnego pomysłu na wydobycie piany z butelki (nie wypłynie tak łatwo przez wąski otwór)