Karmnik dla ptaków

Jak zrobić karmnik dla ptaków z drewna?·

Jess - specjalista Tipy.pl
Karmnik dla ptaków
1 z 12
Kiedy ziemia przez dłuższy czas jest skuta lodem lub pokryta grubą warstwą śniegu to ptakom jest bardzo trudno znaleźć pożywienie a karmniki są dla nich wybawieniem. Należy jednak pamiętać, aby nie dokarmiać ptaków kiedy jest ciepło, gdyż uzależniając je od siebie wyrządzamy im krzywdę.
1
karmnik dla ptaków
Wytnij ze sklejki:

1 szt. - 35 x 35 cm;
1 szt. - 42 x 29,5 cm;
1 szt. - 42 x 30 cm

Utnij z deseczki o wymiarach 40 x 15 mm kawałki o długości:

2 szt. - 35 cm;
2 szt. - 32 cm;
4 szt. - 14 cm

Z kantówki 15 x 15 mm kawałki o długości:

1 szt. - 42 cm
4 szt. - 32 cm
2
Karmnik dla ptaków 2
Deseczka ze sklejki o wymiarach 35 x 35 cm będzie stanowiła dno karmnika. Aby ziarno się nie wysypywało należy obudować dno po bokach deseczkami: 2 deseczki o długości 35 cm należy umocować naprzeciw siebie. Deseczki te przykręcamy do dna węższymi bokami za pomocą śrub o dł. do 3,5 cm (śruby przykręcamy od dna do góry). Śruby przykręcamy do końców deseczek.
3
Karmnik dla ptaków 3
Do dwóch pozostałych boków przykręcamy deseczki o długości 32 cm (śruby wkręcamy od dołu, po jednej z każdej strony deseczki).
4
Karmnik dla ptaków 4
Prostokątne deseczki o długości 14 cm będą wsparciem dla dachu. Końce tych deseczek należy ściąć pod kątem 45 ° (krótsze na zewnątrz). Deseczki umieszczamy z dwóch stron karmnika, równolegle do siebie, po wewnętrznej stronie obramowania i przykręcamy śrubami.
5
Karmnik dla ptaków 5
Na wysokości 6 cm od brzegu obramowania przykręć do wsporników od ich wewnętrznej strony dwie kantówki o dł 32 cm. Kantówki te powinny się znaleźć naprzeciw siebie - z jednej i z drugiej strony.
6
Karmnik dla ptaków 6
Kolejne dwie kantówki o długości 32 cm przykręć do pozostałych boków na takiej samej wysokości. Będzie to coś w rodzaju płota, który będzie chronić karmnik przed większymi zwierzętami.
7
Karmnik dla ptaków 7
Dach składa się z dwóch płyt ze sklejki o różnych wymiarach 42 x 29,5 cm i 42 x 30 cm oraz paska o kwadratowym przekroju o długości 42 cm.
8
Karmnik dla ptaków 8
Do długiego boku sklejki 42 x 29,5 cm dokręć 3-ma śrubami pasek o kwadratowym przekroju i długości 42 cm. Następnie dokręć do drugiego boku paska drugą płytę sklejki (42 x 30 cm). Wkręć śruby od sklejki do środka.
9
Karmnik dla ptaków 9
Teraz pozostało jedynie przymocować dach do karmnika. Śruby przykręć od dachu do wsporników. Każdą nogę wspornika przykręć dwoma śrubami (jeśli nie będziesz wieszać karmnika to wystarczy po jednej śrubie).
10
Karmnik dla ptaków 10
Jeśli chcesz zawiesić karmnik na drzewie wówczas wywierć z w dachu dwa otwory. Otwory te powinny być symetrycznie rozmieszczone, najlepiej w pobliżu kalenicy. Przez otwory przepleć mocny sznurek i zwiąż jego końce.
11
Karmnik dla ptaków 11
Karmnik gotowy. Możesz zawiesić go na drzewie. Pamiętaj, że miejsce które wybierzesz powinno być niedostępne dla kotów.
Strona 1 z 12

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

ddfgdghr
26.01.2017
Nie ma sensu robić karmnika dla drewnianych ptaków.