miód

Jakie znamy naturalne antybiotyki na zmiany skórne?·

ZnachorZnachor - specjalista Tipy.pl
miód
1 z 5
Antybiotyki towarzyszą nam nieodłącznie od najmłodszych lat. Przyjmujemy je w postaci tabletek, maści, zastrzyków, niestety coraz częściej nawet wówczas, gdy nie jest to naprawdę konieczne. Niestety farmaceutyki te nie są obojętne dla naszego zdrowia. Ich nadużywanie może sprawić, że uodpornimy się na różne rodzaje chorób grzybiczych i bakteryjnych, a terapia – nawet uzasadniona – w przyszłości okaże się nieskuteczna. Nie sposób nie wspomnieć również jak reaguje na antybiotykoterapię nasza wątroba. Po co faszerować się chemią, skoro natura sama zapewniła nam środki zwalczające różne dolegliwości skórne. Te naturalne antybiotyki dostępne są dla każdego i w zasadzie nie mają skutków ubocznych. Co możemy do nich zaliczyć? Dowiesz się tego poniżej.
1
miód
Nieprzetworzony miód

Prawdziwy miód to doskonały naturalny antybiotyk. Musi jednak pochodzić z autentycznej pasieki i nie być w żaden sposób przetworzony. Proces podgrzewania i filtracji zmienia właściwości miodu nie pozostawiając w nim nic, prócz słodkiego smaku. Sztuczne substytuty dostępne w marketach w plastikowych butelkach również nie posiadają właściwości leczniczych.

Miód od czasów starożytnych stosowany był do leczenia ran, w które wdała się infekcja. Nawet najnowsze badania dowodzą jego niezwykłych właściwości odkażających rany. Miód ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Niektóre badania mówią nawet, że może przyspieszać gojenie się ran.

Co więcej, miód zwalcza nawet odporne na antybiotyki szczepy bakterii i może być bezpiecznie stosowany na niemal każdy obszar ciała. Ma nieskończony termin przydatności, jedyne co mu zagraża, to krystalizacja. Pamiętaj, by wybierając się w podróż zawsze zabierać ze sobą mały słoiczek miodu.
2
gorzknik kanadyjski proszek
Gorzknik kanadyjski

To doskonały środek do pielęgnacji kikuta pępowinowego u noworodków. Sproszkowany korzeń nasyp bezpośrednio na ranę lub rozrób z odrobiną wody na papkę. Herbata z gorzknika kanadyjskiego to skuteczny środek do płukania gardła i jamy ustnej, można jej również używać do przemywania oczu w przypadku pojawienia się jęczmienia lub ostrego zapalenia spojówek. Cena tego specyfiku może wydawać się wysoka, ale wart jest każdej wydanej złotówki.
3
olejek z drzewa herbacianego
Olejek z drzewa herbacianego

To potężny środek przeciwgrzybiczy. Powinien się również znaleźć w apteczce pierwszej pomocy, ponieważ pomaga zdezynfekować i wygoić wszelkiego rodzaju rany. Sprawdza się w przypadku grzybicy stóp i skóry, ale należy uważać, żeby nie dostał się do oczu. Może również podrażniać genitalia.
Olejek z drzewa herbacianego pomaga nawet zwalczyć wszy pozwalając uniknąć silnych środków chemicznych. Upewnij się tylko, że kupujesz 100% olejek z drzewa herbacianego.
4
olejek lawendowy
Olejek lawendowy

To kolejny naturalny środek antyseptyczny. Łagodzi ból oraz podrażnienie skóry. Rozcieńczony z wodą olejek lawendowy doskonale dezynfekuje ręce i twarz, gdy nie ma w pobliżu mydła i bieżącej wody. Napełnij takim roztworem butelkę z atomizerem i zawsze miej ją przy sobie w podróży. Również bóle głowy i bóle migrenowe nie będą ci już straszne, gdy natrzesz skronie odrobiną tego olejku.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

trądzik różowaty
usuwanie kaszaków u kosmetyczki
opalanie

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

zigitrn
17.04.2013
Niby naturalne to lepsze, ale wszystko co naturalne to w tych czasach jest ciężko dostępne, więc wygodniej jest kupić zwykłe tabletki ;)