zatkany

Jak udrożnić rury?

ZlotaRaczkaZlotaRaczka - specjalista Tipy.pl
zatkany
1 z 10
Najlepiej byłoby uniknąć przetykania rur, jednak - zwłaszcza w kuchni - bardzo trudno to osiągnąć. Jeżeli masz problem z zatkaną rurą, poniżej znajdziesz wskazówki jak samemu naprawić zatkany zlew bez konieczności wzywania hydraulika.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* gumowe rękawiczki
* soda oczyszczona
* ocet
* kubek
* dzbanek
* Kret, Sansed itp.
* przepychaczka
* spirala

1
udrażnianie rur sodą i octem
Udrażnianie rur za pomocą środków chemicznychPrzygotuj roztwór z 1/3 szklanki sody oczyszczonej oraz szklanki octu. Wymieszaj wszystko w dzbanku. Poczekaj, aż zajdzie reakcja chemiczna i wszystko wlej do zlewu/umywalki. Po 5 minutach spłucz gorącą wodą. Możesz również spróbować przetkać rury za pomocą wrzącego octu. Jeśli te metody zawiodą, wypróbuj Kreta itp.
2
Przepychaczka do rurZanim przystąpisz do odtykania zlewu, umywalki lub bidetu, zatkaj mokrą gąbką lub ściereczką otwór przelewowy. W wypadku zlewów dwukomorowych, w drugiej komorze zatkaj nie tylko otwór przelewowy, lecz również odpływ.
3
naprawa zatkanego zlewu
Nalej tyle wody by odpływ, który chcesz przeczyścić, był cały przykryty.

Przyłóż przepychacz do odpływu i naciśnij kilka razy, by w rurach powstało podwyższone ciśnienie, po czym zwolnij odpływ i pozwól wodzie spłynąć. Powtarzaj czynność kilka razy, aż do czasu, gdy zobaczysz, że woda spływa zupełnie swobodnie.
4
naprawa zatkanego zlewu 2
Staraj się w miarę możliwości regularnie czyścić syfon umywalki. Podstaw pod spód dużą miskę lub wiadro, odkręć złączki i wyciągnij syfon.
5
naprawa zatkanego zlewu 3
Wyczyść syfon i umyj go pod bieżącą wodą (w innej umywalce), a jeśli nie masz takiej możliwości - w misce pełnej wody.
6
naprawa zatkanego zlewu 4
Odkręć rurę łączącą zbiornik syfonu.
7
naprawa zatkanego zlewu 5
Następnie, za pomocą wygiętego drutu lub specjalnej spirali do czyszczenia rur, usuń osad i nieczystości.
8
naprawa zatkanego zlewu 6
Spirala do czyszczenia rur pomoże ci usunąć wszelkie zanieczyszczenia blokujące rury.
9
udrożniony zlew
Po zakończeniu pracy i przykręceniu syfonu odkręć kran i pozwól wodzie spokojnie spłynąć.
?

Wskazówki

  • Nie zapominaj o regularnym napuszczaniu do odpływu wrzącego octu. Jest on znacznie lepszy, niż dostępne w sprzedaży chemiczne preparaty do przetykania rur, które - jeśli zalegają w kolankach - po dłuższym czasie mogą doprowadzić nawet do przedziurawienia rury.

Strona 1 z 10

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (13)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

mamba-mb
01.03.2019
Silny detergent zeżre każdy kamień , tłuszcz itp.
krzecki
10.01.2017
Mi tam ten cholerny kret nie pomógł
on
17.12.2014
Wlać kreta w płynie do rury odpływowej. Jak to nie pomaga parę razy zalać na całą noc rurę odpływową octem min 1 butelka do odpływu. Kret rozpuści włosy i tłuszcz a ocet kamień. Uwaga nie używać kreta i octu jednocześnie!
Gość
17.12.2014
Ale mądrości w tym artykule pisał Adam Słodowy te pierdy ?
mariuszek
17.12.2014
Deleo, trudno dostać, ale przetka wszystko.
mir
17.12.2014
Kiedyś dałem się nabierać instrukcjom na opakowaniu "Kreta", żeby używać 2 łyżki granulek. Bzdura. Jak jest zapchany to trzeba od razu wsypać pół opakowania, żeby pomogło.
Błędny Rybak
17.12.2014
Katastrofa! Jeśli kobitki same zaczną przepychać zlewy to kogo będą "przepychać" polscy hydraulicy?!
karawan2
28.04.2013
Pogotowie Kanalizacyjne Wrocław i okolice -Zgłoszenie Awarii -607666685 -faktury VAT- kamera inspekcyjna*. Prywatne Pogotowie Wod Kan Wrocław to firma z dużym doświadczeniem . Hydraulik - Hydraulicy na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska jesteśmy do dyspozycji całodobowo od 1988 roku . Nasi klienci to wszelkiego rodzaju Firmy jak i Osoby Prywatne które od dłuższego czasu mają awarie z źle wykonanymi instalacjami wodno -kanalizacyjnymi .Usuwamy wszelkie awarie kanalizacji całodobowo na terenie Wrocławia i okolice: czyszczenie kanalizacji, czyszczenie kanalizacji, usuwanie awarii, video inspekcje, usługi wod kan, udrażnianie kanalizacji, udrażnianie rur, przepychanie rur, usługi kanalizacyjne, pogotowie kanalizacji, pogotowie wod kan, pogotowie kanalizacyjne, kanalizacja Wrocław, inspekcja kanalizacji, kamerowanie kanalizacji, czyszczenie kanałów, studnie rewizyjne, studnie kanalizacyjne, studzienki, wuko Wrocław, przepychanie kanalizacji, przepychanie toalety, remonty kanalizacji, awarie instalacji, usuwanie zapchań, usuwanie zatorów, rozbijanie zatorów, separator tłuszczowy, separator ropopochodny, serwis kanalizacji, kanalizacja sanitarna, ściekowa, deszczowa, kanalizacja domowa, domy jednorodzinne, usługi dla firm, faktury vat, naprawa instalacji, www.darwa.pl , hydraulik Wrocław, hydraulicy Wrocław, czyszczenie rur, naprawy bez wykopowe, kamerowanie instalacji, budowlane usługi, hydraulik Wrocław, szamba ekologiczne, podejście kanalizacyjne, przyłącza, kratki, wanny, zlewy, piony kanalizacyjne, wpusty, spirala elektryczna, czyszczenie ciśnieniowe, czyszczenie mechaniczne, przepompownie, przepychanie kanałów, studni rewizyjnych, studzienki WodKan, separatorów, przykanalików, remonty, usprawnienia, udrażnianie Wrocław oraz okolice , kanalizacja sanitarna, , ściekowa, przemysłowa jak i domowa . Posiadamy tylko i wyłącznie profesjonalny sprzęt :agregaty ciśnieniowe, maszyny udarowe, czujniki radiowe, spirale elektryczno-mechaniczne, agregaty prądotwórcze, młoty wyburzeniowe, samojezdne kamery inspekcyjne a awarie usuwamy w godzinę od zgłoszenia!!!.W ciężkich awariach używamy specjalistycznych samojezdnych kamer* do inspekcji kanalizacji oraz robotów* do " bez wykopowych napraw". Nasza firma służy pomocą mieszkańcom Wrocławia jak i okolic od 25 lat*.Nasze doświadczenia w usuwaniu awarii przez lata wypromowały naszą firmę Darwa Hydro-kanalizacja na jedno z czołowych miejsc. Pracujemy na Dolnym Śląsku i w miastach: Wrocław, Kąty Wrocławskie, Smolec, Kobierzyce, Trzebnica, Oława, Pietrzykowice, Bielany Wrocławskie, Oleśnica, Długołęka, Siechnice, Radwanice, Lutynia, Środa Śląska, Lubin, Miękinia,Wisznia Mała, Polkowice, Chojnów, Chojnice, Bardo, Ścinawa,Wołów, Oborniki Śląskie, Święta Katarzyna, Syców, Prusice, Świdnica, Strzelin, Legnica, Łagiewniki, Sobótka, Bierutów,Wałbrzych, Dzierżoniów, Jelcz Laskowice, Milicz, Namysłów, Żmigród, Prochowice, Jawor, Złotoryja, Nysa, Rawicz, Brzeg Dolny, Brzeg Opolski, Mirków, Szczodre, Bielany Wrocławskie,Wrocław
#19196
26.04.2013
U mnie zawsze pomaga KRET w granulkach.
przepychacz
15.12.2011
witam,mam problem i nie mogę dać sobie rady ,czekam na pomoc .do rury spustowej od umywalki mam podłączony wąż od zmywarki.Wszystko działało poprawnie a teraz nie chcę schodzić woda z umywalki .rury są drożne bo były czyszczone ,wygląda tak jak by było zapowietrzone puszcza bąbelki ,a woda dalej stoi.proszę o pomoc!