Kosmetyki do bagażu podręcznego

Jak spakować kosmetyki do bagażu podręcznego?
Jess - specjalista Tipy.pl

Pakowanie kosmetyków do bagażu podręcznego może być wyzwaniem dla większości kobiet. Zwykle chcemy ich zabrać jak najwięcej jednak linie lotnicze nakładają na nas pewne ograniczenia.
1
Wszystkie kosmetyki w płynie np. szampon, odżywka, dezodorant, żel pod prysznic, płyn do płukania ust, pasta do zębów, krem, balsam do ciała itp. muszą być w pojemnikach, których objętość nie przekracza 100 ml. Zwykle kosmetyki te mamy w dużo większych opakowaniach, zatem musimy kupić nowe. Kosmetyki w małych opakowaniach podróżnych w tym wszystkie wyżej wymienione jak i kremy do opalania z filtrami kupimy np. w Rossmannie.
2
Wszystkie kosmetyki w płynie jak i w kremie włóż do plastikowej torebki zamykanej strunowo, której objętość nie przekracza 1 litra. Do tej torebki włóż również kosmetyki do makijażu takie jak fluid, puder, tusz do rzęs, cienie do powiek w żelu oraz perfumy.
3
Plastikową torebkę z kosmetykami włóż do kosmetyczki i połóż na wierzchu bagażu, aby mieć do niej łatwy dostęp. Będzie trzeba ją wyciągnąć i okazać osobno podczas przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa.
?

Wskazówki
* Nie wyrzucaj pustych opakowań po kosmetykach podróżnych. Możesz je uzupełnić i wykorzystać następnym razem.
* Zbieraj próbki kremów, żelów, balsamów itp - nie będzie trzeba kupować kosmetyków w małych opakowaniach.
* Jeśli będziesz nocować u znajomych, rodziny, w hotelach czy apartamentach to dowiedz się jakie kosmetyki będą na wyposażeniu. Może nie będzie trzeba brać większości z nich.
* Jeśli wyjeżdżasz na dłużej i małe opakowania kosmetyków ci nie wystarczą to nie bierz do samolotu miniaturek tylko kup na miejscu w supermarkecie duże opakowania (zwykle wszędzie są w mniej więcej takiej samej cenie).

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie