Truskawki pienne w palecie

Jak zrobić planter na truskawki z palety?
Jess - specjalista Tipy.pl

Planter czyli donica na truskawki z palety jest bardzo praktyczna. Dzięki pionowej uprawie truskawki nie zajmują dużo miejsca w ogrodzie, wyglądają bardzo ładnie a zrywanie plonów jest dużo wygodniejsze. Poza tym, planter ten można przestawić w inne miejsce lub nachylić, aby do truskawek docierało więcej światła słonecznego.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
sadzonki truskawek, paleta, siatka druciana, juta, gwoździe, młotek

1
Wybierz odpowiednią paletę. Wybierz taką z której nie wystaje zbyt dużo gwoździ a jej deski się dobrze trzymają. Rozmiar palety zależy od tego jak dużą planujesz uprawę truskawek.
2
Przygotuj paletę. Paletę wyszoruj szczotką i wodą z mydłem a następnie dobrze spłucz. Sprawdź również czy odległości pomiędzy deseczkami są odpowiednie. Możliwe, że będzie trzeba usunąć deski i przybić je jeszcze raz w innym rozstawie.
3
Doniczka z palety
Odwróć paletę na drugą stronę. Teraz należy przybić do jej tyłu oraz boków tkaninę jutrową. Płachty jutowe można kupić w sklepach ogrodniczych i z materiałami budowlanymi. Dobrze jest również, jak paleta ma z tyłu również deski umieszczone w połowie wysokości desek z przodu. Wówczas materiał przybijamy z jednej strony do deski tylnej a jego drugi koniec do deski przedniej tworząc coś na kształt półeczek. Dzięki temu będziemy mogli łatwo kontrolować miejsca do których wsypiemy ziemię i nie będzie ona wypadać (patrz zdjęcie obok).
4
Doniczka na truskawki z palety
Jak już jutowe półeczki będą gotowe to nadszedł czas na obicie jutą całego tyłu palety oraz jej boków. Jutę przybij do palety gwoździami lub zszywaczem do drewna.
5
Doniczka z palety na truskawki
Następnie należy wzmocnić tył palety siatką drucianą. Dzięki temu wytrzyma ona obciążenie ziemią i roślinami.
6
Uprawa truskawek
Przygotuj ziemię dla swojej plantacji truskawek. Najprościej jednak będzie kupić gotową mieszankę w sklepie ogrodniczym. Zacznij od nasypywania ziemi na dolne półeczki palety. Jak już będzie wystarczająca ilość ziemi zasadź truskawki (najlepiej jest wybrać małe okazy sadzonek - mają one całe lato na to, aby wyrosnąć). Zachowuj odpowiednie odstępy pomiędzy sadzonkami (rozstaw ok 25 cm). Paletę postaw w słonecznym miejscu. Nie zapomnij o codziennym podlewaniu swoich sadzonek (najlepiej wcześnie rano lub wieczorem).
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie