Małe mieszkanie

Jak urządzić małe mieszkanie?
Meble - specjalista Tipy.pl

Dobra organizacja i jak najlepsze zagospodarowanie wolnej przestrzeni jest bardzo ważne w małych mieszkaniach. Niepotrzebne przedmioty i mało funkcjonalne meble powodują, że nasza i tak mała przestrzeń, zaczyna kurczyć się jeszcze bardziej. Poniżej przedstawiamy parę sposobów na to, aby małe mieszkania były przejrzyste, uporządkowane i dobrze zorganizowane.
1
Półki ścienne
Półki ścienne

Kluczem dobrej organizacji małych lokali i pomieszczeń jest wykorzystanie pionowej powierzchni. Użycie półek ściennych pozwala na wykorzystanie całej powierzchni ścian, od podłogi aż do sufitu. Znajdzie się tam z pewnością miejsce na wszystkie nasze książki, płyty DVD, CD oraz ramki ze zdjęciami i inne pamiątki z którymi ciężko jest się nam rozstać.

Półki ścienne są również świetnym miejscem na wystawienie na światło dzienne naszych kolekcji, bez względu na to czy są to miniaturowe figurki kotków, kukiełek czy starej broni.
2
schowek na drzwi na dokumenty
Schowek na drzwi

Ściany nie są jedynym miejscem do składowania różnych przedmiotów. Również, wielką pomocą pod tym względem służą nam drzwi. Istnieje bardzo duży wybór schowków o różnym przeznaczeniu, które pomagają nam zagospodarować wolną przestrzeń na drzwiach.

Istnieje wiele schowków służących do zawieszenia na drzwiach, m.in. schowki na buty, gazety i czasopisma czy takie z małymi kieszonkami, służące do przechowywania drobnych przedmiotów.
3
Skrzynia - stolik do kawy
Kufry i skrzynie

Kufry i skrzynie są najlepsze do przechowywania przedmiotów, które rzadko używamy. Ze względu na ich wielkość oraz kształt doskonale spełniają swoją rolę jako stoliki do kawy, stoliki i ławy do przedpokoju czy ustawione obok łóżka, jako stoliki nocne.
4
Stołek
Meble wielofunkcyjne

Wielofunkcyjne meble są kluczem dobrej organizacji małych przestrzeni. Liczni producenci mebli oraz niektóre salony meblowe posiadają w swojej ofercie krzesła, pufy, stołki czy podnóżki, które oprócz podstawowej funkcji służą nam jako schowek dla różnych przedmiotów. Wierzch siedziska jest otwierany, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób możemy w każdej chwili wyciągnąć przechowywane w środku rzeczy.
5
schowek pod łóżkiem
Schowki pod łóżkiem

Jeśli istnieje taka możliwość warto zagospodarować wolną przestrzeń znajdującą się pod łóżkiem. Przestrzeń tą możemy wykorzystać na przechowywanie zapasowej pościeli czy odzieży, którą planujemy używać dopiero w kolejnym sezonie. Jeśli nie mamy łóżka z wbudowanym schowkiem, możemy kupić gotowe pudła lub specjalne pojemniki na pościel przystosowane do wsuwania pod łóżko.
6
Pawlacz

Szafka typu pawlacz jest świetnym rozwiązaniem na przechowywanie rzeczy rzadkiego użytku. Możemy je zainstalować w przedpokoju czy łazience. Szafki takie nie rzucają się w oczy, nie przeszkadzają. Z czasem zapominamy nawet o ich istnieniu. Jedynym minusem pawlacza jest problem z odnalezieniem potrzebnego przedmiotu na jego głębokich i przepastnych półkach.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie