Co zrobić z rękoma podczas pozowania do zdjęć?

SilminyelSilminyel - specjalista Tipy.pl
1 z 8
Jednym z największych problemów podczas pozowania do zdjęć jest ciągle powtarzające się pytanie: "Co mam zrobić z rękoma?". Pozując chowamy dłonie do kieszeni, opuszczamy je luźno wzdłuż ciała, zaplatamy je na klatce piersiowej albo co gorsza na plecach. Wyglądamy wtedy nieatrakcyjnie. Każdy kto kiedykolwiek pozował do zdjęcia zapewne wie, jaki to dyskomfort psychiczny, kiedy nie wie się gdzie podziać ręce. Ten problem jest szczególnie aktualny właśnie teraz, gdy rozpoczynają się wakacje, my wyjeżdżamy na wycieczki i robimy mnóstwo zdjęć.
1
Trzymaj coś w dłoniach 

To może być przedmiot nawiązujący do sytuacji w której jesteś np. książka, kosz piknikowy, mapa, bukiet kwiatów; albo coś symbolicznego jak np. jabłko, pęk balonów, wiatraczek, pudełko z prezentem, globus.
2
Dotknij siebie 

Połóż dłoń gdzieś na swoim ciele. Oprzyj ją o ramię drugiej ręki lub biodro, dotknij szyi, karku, głowy lub twarzy.
3
Rozłóż ręce 

Osoba rozkładająca szeroko ręce wygląda na szczęśliwą. Taka pozycja najlepiej wygląda na radosnych wakacyjnych fotografiach.
4
Podeprzyj głowę 

Złóż dłonie w okolicy twarzy, podłóż je pod brodę, podeprzyj nimi głowę, dotknij policzków.
5
Dotknij czegoś w swoim otoczeniu 

Oprzyj dłonie na ławce, dotknij płotu, ściany, drzwi lub czegoś innego co znajduje się w Twoim otoczeniu.
6
Obejmij drugą osobę 

Pozując do zdjęcia z przyjaciółką, mężem, dzieckiem, siostrą lub inną bliską osobą obejmij ją, przytul. Możecie też trzymać się za ręce.
7
Wykonaj jakiś gest, pokaż symbol 

Ułóż palce w symbol zwycięstwa, pokaż do obiektywu uniesiony kciuk, złóż dłoń w znak rocka albo pokazuj na coś palcem. W ten sposób dłonie nie tylko nie będą przeszkadzać w robieniu zdjęcia, ale nawet zwrócą uwagę.
?

Wskazówki
Unikaj zaplatania dłoni na klatce piersiowej, chowania ich do kieszeni czy układania wzdłuż ciała. Nawet jeśli puszczasz luźno ręce w dół, postaraj się by zachować odstęp między nimi a ciałem - w przeciwnym razie będziesz wyglądać na fotografii grubo i nieatrakcyjnie.

Strona 1 z 8

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Ana
25.01.2016
"Ten problem jest szczególnie aktualny właśnie teraz, gdy rozpoczynają się wakacje" - no nieźle, chyba ktoś rzucił nie w porę artykuł...
inka
25.01.2016
A rozpoczynają się wakacje ? Chyba cos przespałam .... koszmar co wy czasem piszecie . Myślenie boli........
grazyna2
04.07.2013
Po prostu nie pozuj, ale bądź naturalna, ręce nie przeszkadzają w ukazaniu radosci czy szczęścia, to twarz pokazuje uczucia