Taras w marokańskim stylu

Jak zaaranżować taras w marokańskim stylu?·

Kaja_14614 - specjalista Tipy.pl
Taras w marokańskim stylu
1 z 7
Maroko jest synonimem tajemniczości i romantyzmu. Jeśli chcesz stworzyć oazę w marokańskim stylu na swoim tarasie, werandzie lub w ogrodzie to zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Styl marokański zawiera kilka kluczowych elementów do których należą lampiony, kolorowe tkaniny i ceramika. W takim otoczeniu poczujemy się zrelaksowani i wypoczęci.
1
Ogród w styku marokańskim
Zainstaluj zadaszenie nad tarasem. Jeśli nie masz miejsca bezpośrednio przy domu wówczas zdecyduj się na altanę lub pawilon ogrodowy. Zadaszenie nie tylko jest praktyczne, ale również daje uczucie bezpieczeństwa.
2
Poduszki marokańskie
Pod zadaszeniem zrób wygodne miejsce do siedzenia – powinna być to wygodna sofa lub materac położony na ziemi z mnóstwem ozdobnych poduszek z dobrych jakościowo materiałów. Obok sofy ustaw niski stolik kawowy oraz kilka puf. Stolik może być ozdobiony mozaiką.
3
Marokański taras
Zawieś firanki lub zasłony dookoła tarasu. Zasłony dadzą poczucie prywatności i będą wyglądać bardzo romantycznie. Możesz wybrać zasłony z jasnego materiału, który przepuszcza światło lub ciemny np. w kolorze szkarłatnym lub purpurowym. Zasłony będą dobrze wyglądać a oprócz tego ochronią cię przed komarami.
4
Na środku tarasu połóż dywan w marokańskim stylu. Wybierz taki, który jest zrobiony z materiału odpornego na różne warunki pogody i którego będzie łatwo wyczyścić. Dookoła dywanu powinny znajdować się miejsca do siedzenia.
5
Marokańskie lampiony
Zawieś kilka lampionów w marokańskim stylu. Najlepiej, aby lampiony miały różną wysokość i nieco się od siebie różniły wyglądem. Dwa z nich umieść blisko miejsca do siedzenia zaś resztę rozmieść tam, gdzie potrzebne jest światło. Marokańskie lampiony robione są ze żelaza i szkła a wieszane są na deskach zadaszenia. Alternatywnie możesz zawiesić je na konarach drzew lub postawić na stole.
6
Patio w stylu marokańskim
Umieść na tarasie kilka roślin takich jak np. juki, kaktusy, sukulenty. Dobrze będą wyglądać również różne kolorowe i egzotyczne kwiaty. Rośliny umieść w osłonkach ceramicznych w kolorach ziemi.
Strona 1 z 7

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie