Oprysk na komary

5 preparatów do oprysku na komary
Kaja_14614 - specjalista Tipy.pl

Nadeszło lato a z nim plaga nie dających nam żyć, krwiopijczych komarów. Jeśli masz już ich dosyć a spraye na komary wystarczają maksymalnie na dwa dni, to zastanów się nad opryskaniem swojego ogrodu, tarasu czy balkonu. W zależności od produktu jeden oprysk wystarczy na 4-7 tygodni, zatem wystarczą około 3 opryski w sezonie. Niestety preparaty do oprysku są dość drogie i wymagają dodatkowo specjalnego sprzętu – opryskiwaczy ciśnieniowych lub zamgławiaczy termicznych.
1
Alfa Hit 

Alfa Hit to jeden z najmocniejszych oprysków na komary na rynku. Jest to sprężony koncentrat o pojemności 5 l, który wystarczy na opryskanie ponad 5 hektarów powierzchni. Świetnie radzi sobie z komarami, kleszczami, meszkami, muchami i gzami jak również z insektami biegającymi – prusakami, karaluchami i mrówkami faraona. Aby zrobić roztwór należy zmieszać 10 litrów wody ze 100 ml preparatu. Można stosować również w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Preparat przeznaczony jest do opryskiwaczy ciśnieniowych lub zamgławiaczy termicznych. Cena to ok 800 zł.
2
Komarop Out 

Środek ten natychmiastowo likwiduje komary, muszki, meszki i kleszcze na terenach otwartych – w ogrodach, parkach a nawet w mieszkaniach czy stajniach. Opakowanie o pojemności 250 ml miesza się z 25 litrami wody co wystarcza do 2,5 hektara oprysków. Okres działania jednego oprysku to około 6 tygodni. Jest to środek bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Preparat przeznaczony jest do opryskiwaczy pompowanych i spalinowych. Cena to ok 80 zł.
3
Hard killer 

Ten stężony koncentrat w opakowaniu 1l wystarcza na 5 – 10 hektarów oprysków. Natychmiast zwalcza komary, meszki i kleszcze. Przy zastosowaniu utrwalacza oprysków ma on dodatkowo wydłużone działanie do 2 miesięcy. Preparat przeznaczony jest do opryskiwaczy pompowanych i spalinowych. Przed użyciem należy rozcieńczyć go w wodzie w proporcjach 100-200 ml na 10 l wody (w zależności od ilości komarów). Cena to ok 220 zł.
4
Mosquito Stop 

Buteleczka tego szwajcarskiego preparatu o pojemności 500 ml wystarcza na oprysk terenu o powierzchni 1250 m2, zaś jedna aplikacja wystarcza na odstraszenie komarów na okres do 2 tygodni. Preparat należy rozcieńczyć w proporcjach 20 ml na 1 litr wody. Mosquito Stop można stosować na trawniki, drzewa, krzewy, rośliny, patia, tarasy i balkony. Środek ten jest w 100% naturalny, pochodzi z rodziny roślin Alliacea i jest bezpieczny dla dzieci, zwierząt i ryb. Cena to ok 100 zł.
5
Trebon Mega 10SC 

Preparat szybko i skutecznie likwiduje komary, meszki oraz muchy. Stosując go w sadzie czy ogrodzie należy zrobić roztwór z 15 ml preparatu na 10 l wody, natomiast w przypadku oprysku w mieszkaniu 20 ml na 1l wody. Nie należy używać na powierzchni otwartej wody. Cena za 100 ml to około 80 zł.
!

Uwaga!
Większość środków chemicznych oddziałuje na środowisko i może być w jakimś stopniu szkodliwe dla pszczół, ludzi, zwierząt i ryb. Wybieraj zawsze takie preparaty, których szkodliwość jest jak najmniejsza.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Kania
22.05.2019
Jak się nazywa ten oprysk, czy to jest coś takiego, jak oprysk na praktycznie wszystkie insekty. Ten środek, który ja kupuję, działa przez 12 miesięcy.