Żeglowanie

Jak się spakować na żagle?
Jess - specjalista Tipy.pl

4
Akcesoria 

Okulary przeciwsłoneczne są bardzo ważne, gdyż słońce odbite od wody (tak samo jak od śniegu) bardziej razi w oczy, niż w normalnych warunkach. Warto mieć również sznureczki do okularów – zapobiegną wpadnięciu ich do wody. Może ci się przydać również wodoodporny zegarek.
5
Kosmetyki 

Najważniejszy ze wszystkich kosmetyków jest krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV. Na łódkach nie znajdziesz wiele cienia i chcąc czy nie, będziesz musiał się smażyć na słońcu przez cały dzień. Nawet jeśli pogoda będzie pochmurna to skóra i tak prędzej czy później się zaczerwieni. Pamiętaj, aby smarować się kremem regularnie co kilka godzin i za każdym razem po wyjściu z wody. Oprócz kremu przyda ci się również ręcznik (najlepiej szybkoschnący), mydło, szampon, szczoteczka do zębów i pasta oraz dezodorant. Warto zabrać ze sobą kosmetyki w małych pojemniczkach (można takie kupić np. w Rossmannie).
6
Gadżety 

Może ci się przydać wodoodporny worek do którego schowasz telefon, dokumenty, aparat fotograficzny, mp3 itp. Możesz również zabrać ze sobą specjalny, wodoodporny pokrowiec na telefon z którym można pływać i mieć pewność, że telefon nadal działa. Oprócz tego weź ze sobą kilka spinaczy do bielizny – będzie można przypiąć ręcznik do jakieś linki, aby się wysuszył – w innym przypadku wiatr go z pewnością zdmuchnie do wody. Przydatny może się okazać również scyzoryk – najlepsze są firmy Victorinox (np. Scyzoryk żeglarski z rozsupływaczem węzłów, szeklownikiem, zaciskaczem itp.) Jeśli nie lubisz ciepłego piwa może ci się przydać również termiczny pokrowiec na butelkę lub puszkę. W nocy na pokładzie nie jest tak ciemno jakby się mogło wydawać, jednak jeśli pogoda będzie pochmurna, albo gdy nocą będzie trzeba odejść gdzieś dalej poza jacht, wówczas przyda się latarka.
7
Rzeczy do spania 

Weź sobie wygodną, bawełnianą koszulkę i spodenki do spania oraz śpiwór, prześcieradło i poszewkę na poduszkę (zamiast śpiwora może być drugie prześcieradło, gdyż na każdej koi jest koc).
8
Dokumenty 

Weź wszystkie potrzebne dokumenty w tym paszport, dowód osobisty, Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, dodatkowe ubezpieczenie, książeczkę żeglarską, patent, gotówkę, kartę płatniczą, itp.
9
Rozrywka 

Pod żaglami, zwłaszcza wieczorami przydadzą ci się karty do gry oraz kartka i długopis. Jeśli potrafisz grać to weź gitarę oraz śpiewnik.

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie