Wesele

4 umiejętności, które należy opanować przed ślubem
Kaja_14614 - specjalista Tipy.pl

Zanim dostanie się prawo jazdy to trzeba nauczyć się jeździć oraz opanować przepisy ruchu drogowego. Jest to bardzo ważne, gdyż kierowca bez tych umiejętności stanowiłby olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych na drodze. Tak samo jest w małżeństwie. Zanim weźmie się ślub to trzeba nabyć pewne umiejętności do których należą samokontrola emocjonalna, komunikacja, rozwiązywanie konfliktów i pozytywizm.
1
Samokontrola emocjonalna

Małe dzieci często wpadają w gniew, płaczą czy nawet biją swoje rodzeństwo. Osoby dorosłe są zwykle spokojne i zrównoważone. Ci, którzy nie potrafią panować nad swoimi emocjami powinni się tego jak najszybciej nauczyć. Nie wiesz, czy potrafisz się kontrolować? Jeśli podnosisz głos lub złościsz częściej niż raz w tygodniu, to znaczy, że musisz nad sobą popracować.
2
Komunikacja

Niezbędna w małżeństwie jest umiejętność wyrażania swoich myśli oraz uczuć, w szczególności umiejętność rozmowy o rzeczach, które nas dręczą oraz umiejętność aktywnego słuchania. Ciągłe narzekanie, krytyczne uwagi lub ataki słowne, szybko wpakują was w kłopoty małżeńskie. Lekceważenie słów partnera, negowanie jego zdania, ciągłe używanie słowa "ale", ignorowanie tego co mówi może doprowadzić wasz związek do rychłego końca.
3
Rozwiązywanie problemów

Wszystkie małżeństwa się od czasu do czasu kłócą i mają różne zdania na określony temat. Udane małżeństwo będzie jednak potrafiło ujrzeć problem oczami partnera i pójść na kompromis. Dotyczy to zarówno drobnych problemów np. wyboru filmu w kinie, jak i tych większych np. sposobu zarządzania domowym budżetem.
4
Optymizm

Za każdym razem jak uśmiechasz się do partnera, śmiejesz z jego dowcipów, zgadzasz z tym co powiedział, wyrażasz uznanie, dziękujesz mu za coś czy wyrażasz swoją miłość, to wnosisz kolejną dawkę optymizmu w wasze małżeństwo. Im więcej tego pozytywnego nastawienia tym obydwoje będziecie bardziej szczęśliwi.

Powiązane porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

GdzieWesele.pl_Poleca
11.10.2017
Punk 2 i 3 chyba najważniejszy. Komunikacja i rozwiązywanie problemów nie tylko przydadzą się w małżeństwie ale również w życiu codziennym :)
arimor
06.08.2013
Wybacz, ale chyba miałaś na myśli "optymizm". Pozytywizm to epoka literacka...