Tort suknia ślubna

Jak zrobić deser na wieczór panieński?
Kaja_14614 - specjalista Tipy.pl

Taki torcik wykonasz w prostszy sposób niż myślisz. Do jego zrobienia będziesz potrzebowała jedynie babeczek, masy maślanej i rękawa cukierniczego. Tort ten ma ten plus, że nie trzeba go kroić.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
27 babeczek, masa maślana, rękaw cukierniczy z końcówką dekoracyjną w kształcie gwiazdki - 1M lub kwiatka - 2D, ozdobna broszka i koraliki w srebrnym kolorze lub perełki

1
Na dużej tacy lub cienkiej i płaskiej desce do krojenia połóż papier pergaminowy i ułóż na nim babeczki w taki sposób, aby kształtem przypominały suknię ślubną. Jak już będziesz zadowolona z efektu to "przyklej" babeczki do papieru za pomocą odrobiny lukru. Jest to ważne, gdyż w przeciwnym razie babeczki zmienią swoje położenie podczas dekoracji i transportu.
2
Nałóż krem maślany do rękawa cukierniczego, załóż na niego końcówkę dekoracyjną 1M lub 2D a następnie udekoruj babeczki. Nakładaj krem na każdą z babeczek oddzielnie, zaczynając od jej środka do zewnątrz, spiralnym, okrężnym ruchem. Staraj się równomiernie naciskać rękaw podczas dekorowania. Jak już wszystkie babeczki będą ozdobione to wypełnij kremem wszystkie luki pomiędzy nimi, poprzez delikatne ściskanie rękawa i tworzenie gwiazdek.
3
Na koniec udekoruj sukienkę ozdobną broszką (którą później będzie można umyć i wykorzystać do innego celu) oraz sznurem perełek lub srebrnych koralików. Możesz również udekorować sukienkę perłowym maczkiem cukrowym lub posypać perłową posypką. Gotowe!

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie