10 niebanalnych filmów o miłości
arimor - specjalista Tipy.pl

Lubisz romantyczne wieczory przy gorącej czekoladzie z cynamonem i filmach, ale Twój chłopak nie jest w stanie skupić się na przebojach typu "Kiedy Harry poznał Sally" czy "Wichrowe wzgórza", bo nie ma tam samochodowych pościgów i nikt nie ginie pożarty przez tajemnicze bestie? A może sama masz już serdecznie dość sentymentalnych staroci oraz głupawych komedii w stylu "miłość ze szkolnej ławy" lub "argentyńska telenowela"? Zapoznaj się z ułożoną przeze mnie listą niezwykłych, intrygujących filmów o miłości, a z pewnością przeżyjesz wraz z ukochanym pełen emocji filmowy seans w wygodnych fotelach przed ekranem!
P

Rzeczy, których potrzebujesz
wymienione filmy, telewizor z dvd lub komputer, wygodne fotele, dobry nastrój

1
"Tamten świat samobójców" (reż. Goran Dukić) 

Istnieje wiele historii o nieszczęśliwie zakochanych ludziach, których uczucie nie zostało odwzajemnione, co przywiodło ich w końcu do samobójstwa. Co jednak powiecie na opowieść o bohaterach, którzy prawdziwą miłość spotkali już po tamtej stronie? Czy zakochanie się jest w ogóle możliwe w miejscu, gdzie nie można się uśmiechnąć, w sklepach sprzedają tylko jeden gatunek śniadaniowego serka, a samochody wyposażone są w czarne dziury, pochłaniające wszystkie ulubione gadżety pasażerów? Przekonajcie się oglądając tę niezwykle zabawną i absolutnie nietuzinkową produkcję!
2
"Drzwi" (reż. Anno Saul) 

Czasami nasze życie obfituje w dramatyczne zwroty akcji, w wyniku których możemy na zawsze stracić niezwykłą więź, łączącą nas z ukochanymi osobami. A gdyby tak los dał nam drugą szansę i pozwolił pójść inną ścieżką - czy potrafilibyśmy dokonać słusznych wyborów? Obejrzyjcie film "Drzwi" i niczym Alicja w Krainie Czarów zagłębcie się wraz z bohaterem w tajemniczy tunel, który pomoże wam przenieść się w czasie i jeszcze raz znaleźć się w tej jednej kluczowej chwili! Seans gwarantuje silne emocje i jest naprawdę mroczny, co z pewnością przypadnie do gustu męskiej części widowni.
3
"Zakochany bez pamięci" (reż. Michel Gondry) 

Kiedy nasze uczucia wygasają, partnerzy zawodzą, a miłość, która miała być wieczna i silniejsza od skał okazuje się krucha jak kieliszek, często zaczynamy marzyć, żeby raz na zawsze wymazać z pamięci nieudany związek i wszystkie wiążące się z nim cierpienia. Na taki krok decydują się bohaterowie "Zakochanego bez pamięci", którzy pewnego dnia odkrywają tajemniczą klinikę doktora Mierzwiaka, oferującą całkowite wywabienie tych uciążliwych dla pamięci "plam". Czy jednak strata tysiąca szalonych, kolorowych wspólnie spędzonych godzin nie okaże się dla nich zbyt bolesna? Czy będą w stanie zapomnieć o śnieżnej zabawie na plaży, nocnym pikniku na lodowej tafli, jesiennych spacerach wśród liści i zabawnych nazwach kolejnych farb do włosów, nakładanych na głowę przez ukochaną osobę? A może proces ten da się jeszcze jakoś zatrzymać? Przekonajcie się sami! Film zaskoczy Was nie tylko zabawnymi zwrotami akcji, ale też imponująco skomplikowaną fabułą, którą jednak da się zrozumieć, kiedy ogląda się w skupieniu.
4
"Między słowami" (reż. Sofia Coppola) 

"Między słowami" to opowieść o miłości, w której słowo "miłość" nigdy nie pada. Nic nie jest tam powiedziane wprost. Bohaterowie raz po raz gubią się za to w Tokio - zalanym światłem neonów i ledowych ekranów mieście, które nigdy nie zasypia i w którym z nikim nie można się łatwo porozumieć. Obejrzyjcie tę niezwykłą i niespotykanie melancholijną produkcję, zanurzając się aż po szyję w świat salonów gier, karaoke, ekskluzywnych hoteli oraz cichych buddyjskich świątyni. Wsłuchajcie się w to, co kryje się między słowami i przekonajcie, że zakończenie romantycznego filmu może być zaskakujące!
5
"Nie opuszczaj mnie" (reż. Mark Romanek) 

Hailsham to elitarna, angielska szkoła z internatem. Wszystkie uczęszczające do niej dzieci przekonane są o tym, że urodziły się wyjątkowe, biorą udział w wyjątkowych zajęciach i oczekują na wyjątkową przyszłość, która czai się tuż za rogiem. Jednak zagadka ich wyjątkowości zostaje wkrótce rozwiązana i wszystko, co do tej pory znały i w co wierzyły okazuje się fikcją. Pomimo przypisanej im odgórnie, niezbyt (jak się okazuje) doniosłej roli, dorastającymi uczniami nadal targają silne emocje. Miłość urasta tu nie tylko do rangi najsilniejszego uczucia, ale wręcz do rzeczy jedynie pewnej w fałszywym, zbudowanym na kłamstwie i iluzjach świecie. Obejrzyjcie ten przejmujący, fantastyczny film, by zrozumieć, że z lękiem przed śmiercią może równać się tylko lęk przed utratą miłości.
6
"Lato miłości" (reż. Paweł Pawlikowski) 

 Jest początek pięknych, słonecznych wakacji na prowincji. Dla Mony - ubogiej wiejskiej dziewczyny to tylko otwarcie kolejnego, nudnego letniego sezonu, w którym nie czeka ją nic poza puszką piwa, papierosami i bylejaką miłością na tylnym siedzeniu samochodu. Jej przeciwieństwem jest Tamsin - zblazowana dziewczyna z dobrego domu, która na wieś przyjechała jedynie na wakacje. Ich spotkanie będzie początkiem prawdziwie burzliwego romansu, w którym na jaw wyjdzie cała masa kłamstw i kilka skrywanych tajemnic. Polecam szczególnie tym, którzy szukają barwnego, a zarazem lekkiego, zabawnego filmu z inspirującą oprawą muzyczną.
7
"Grający z talerza" (reż. Jan Jakub Kolski) 

Jednym z bohaterów tego baśniowego, nieco onirycznego filmu utrzymanego w wyjątkowej stylistyce jest Morka - człowiek o dwóch twarzach. Ukrywa się on w głębokiej studni przed ludźmi, którzy wozili go ze sobą jako cyrkowe dziwadło i wystawiali na widok publiczny. Pewnego dnia Morka spotyka karlicę Jankę i po raz pierwszy się zakochuje. Jak potoczą się losy dwojga nietuzinkowych bohaterów? I czy miłość może przyspieszyć czyjś wzrost? Przekonajcie się, śledząc historię tej miłości i wsłuchując się w niezwykłą muzykę, jaką skrzypek Lunda wygrywa z wzorków namalowanych na talerzu.
8
"Dziewczyna i chłopak - wszystko na opak" (reż. Rob Reiner) 

To ciepła, zabawna opowieść o rodzącym się uczuciu dwojga, skrajnie różnych nastolatków. Ona jest odważną hodowczynią kurczaków, chętnie wspinającą się na najwyższe drzewa w okolicy i do upadłego broniącą swoich ideałów, on woli pić Coca-Colę i oglądać Bonanzę na kanapie swoich rodziców. Jak skończy się ta znajomość? Dowiedzcie się, oglądając dwie zaskakująco odmienne relacje, opowiadane osobno przez każdego z bohaterów.
9
"Broken flowers" (reż. Jim Jarmush) 

Niemłody już mężczyzna (w tej roli fenomenalny Bill Murray) pewnego dnia otrzymuje tajemniczy list, informujący go, iż ma dziewiętnastoletniego syna. Zagubiony, postanawia ruszyć w podróż do przeszłości, by porozmawiać kolejno z każdą ze swych byłych ukochanych. Czy uda mu się rozwiązać tę zagadkę? Dowiedzcie się, trzęsąc się ze śmiechu podczas dziwacznych spotkań z oryginalnymi kobiecymi postaciami, absurdalnie zabawnych wysiłków bohatera i wygłupów jego nierozgarniętego kumpla.
10
"Pozwól mi wejść" (reż. Tomas Alfredson) 

Opowieści o wampirach stały się ostatnio synonimem banału i skomercjonalizowanego kina dla nastolatków. "Pozwól mi wejść" to absolutna perła pośród tego rodzaju produkcji, zasługująca na uwagę i uznanie. Nie zrażajcie się zatem i sięgnijcie po tę, utrzymaną w mrocznej stylistyce nocy, opowieść o dwojgu nastolatków, którzy zawsze spotykają się na placu zabaw pod blokiem. Historia dziewczynki, która nie potrafi jeść cukierków i jej ciekawskiego przyjaciela nie tylko porwie was bez reszty, ale wręcz nie pozwoli ani na chwilę pozbyć się silnego napięcia towarzyszącego widzowi, który naprawdę nie może przewidzieć, co wydarzy się za chwilę.
Strona 1 z 6

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie