Jak zrobić dredy syntetyczne?·

SilminyelSilminyel - specjalista Tipy.pl
1 z 7
Wybierasz się na imprezę tematyczną? Chcesz odmienić swój wygląd i zaskoczyć innych? Chcesz przekonać się jak by to było być cybergotem? A może już należysz do cybergotów i po prostu chcesz dodać coś nowego do swojej wyjątkowej fryzury? Na pewno warto, byś spróbował wykonać własnoręcznie dredy syntetyczne. Zrobisz je w domu przy użyciu zwykłej prostownicy, a koszt wykonania takich dredów jest o wiele mniejszy, niż koszt zakupu gotowych.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
sztuczne, syntetyczne włosy (gotowe kolorowe pasma kupisz za ok. 5 zł w chińskich centrach i marketach), nożyczki, dobra prostownica działająca na niskich temperaturach (najlepsze są stare prostownice), miska z wodą, kawałek lnianej szmatki (lub po prostu grubego naturalnego materiału), przedmiot, na którym zaczepisz koniec dreda

1
Długie pasmo syntetycznych włosów złóż na pół i zaczep na przedmiocie, z którego później będziesz mógł łatwo je zdjąć (np. duży karabińczyk do kluczy, kółko zasłony prysznicowej itp). Włosy dość mocno skręć ze sobą.
2
Szmatkę zmocz wodą i wykręć. Powinna być wilgotna, ale nie mokra. Połóż ją na skręconych włosach.
3
Prostownicą ustawioną na dość niską temperaturę (około 70 stopni) powoli przesuwaj po ukrytym pod ściereczką paśmie skręconych włosów. Co jakiś czas rób krótką przerwę. Poświęć na to kilka minut, uważając by ściereczka nakrywająca włosy nie wyschła. Włosy pod wpływem gorąca powinny się delikatnie stopić i skleić. Uważaj, bo zbyt wysoka temperatura może je podpalić.
4
Przesuń ściereczkę niżej i stapiaj prostownicą kolejny fragment dreda. W ten sposób ogrzej całą długość sztucznych włosów.
5
Kiedy dojdziesz do samego dołu, potraktuj samą końcówkę bezpośrednio prostownicą. Włosy stopią się ze sobą mocniej i będą bardziej odporne. Uważaj, kontakt z prostownicą powinien trwać naprawdę krótką chwilę.
6
Gotowy dred powinien wyglądać tak jak na zdjęciu. Zdejmij go z kółka które go przytrzymywało. Teraz wystarczy go dopiąć do włosów. Wykorzystaj do tego małe grzebyki lub spinki.
?

Wskazówki
*Po wykonaniu pierwszych kilku dredów możesz poeksperymentować i spróbować wykonać dredy dwukolorowe. Wtedy zwróć szczególną uwagę na to jak wyglądają kolory podczas skręcania włosów, bo to najbardziej wpływa na wygląd dredów na końcu.

Strona 1 z 7

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie