wódka skittlesówka

Jak zrobić wódkę Skittlesówkę?

Barman - specjalista Tipy.pl
wódka skittlesówka
1 z 6
Tęczowa wódka Skittlesówka to hit każdej imprezy. Zaledwie dwa składniki wystarczą, żeby uzyskać całą kolekcję smakowych wódek we wspaniałych, jaskrawych barwach. Na szczęście żadnym z tych składników nie jest wysoka na kilka metrów żyrafa. Wódki możesz podawać solo lub dodawać do drinków, a wszyscy goście i tak będą nimi zachwyceni. Skittlesówka - skubnij tęczy, łyknij tęczy.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
4 małe paczki Skittles (w sumie będziesz potrzebować po 180g Skittles z każdego koloru), 5 flaszek 0,7l bardzo dobrej jakości wódki (te z niższej półki będą smakować jak syrop z apteki)

1
wódka skittlesówka - krok 1
Skittles wysyp z paczek i porozdzielaj na poszczególne kolory. Będziesz potrzebować 180g (około 180 szt.) cukierków w każdym z kolorów.
2
wódka skittlesówka - krok 2
Przygotuj również 5 flaszek wódki o pojemności 0,7 litra. Zanurz je w ciepłej wodzie i usuń z nich etykiety. Z każdej flaszki odlej i zachowaj na później około 1/8 jej objętości (ok. 90 ml). Wrzuć do każdej z flaszek Skittles w danym kolorze. Zalej je odłożoną przed chwilą resztą wódki. Zakręć flaszki i dobrze wstrząśnij każdą z nich. Szybko zauważysz, że alkohol zaczyna się zabarwiać.
3
wódka skittlesówka - krok 3
Zanim Skittles całkowicie rozpuszczą się w wódce może minąć nawet kilka dni, choć często wystarczą zaledwie 24 godziny. Niezależnie od długości tego procesu, należy co jakiś czas porządnie potrząsać zawartością flaszek. Z czasem wódka zacznie przybierać kolor Skittles, a same cukierki zrobią się białe i zaczną pękać. Ponieważ Skittles prócz barwnika i aromatów smakowych zawierają wiele innych składników odpowiedzialnych za ich konsystencję, wraz z ich rozpuszczaniem się na powierzchni wódki zacznie się tworzyć biały osad. Nie jest on smaczny i bardzo nieestetycznie wygląda, dlatego na końcu należy go przefiltrować.
4
wódka skittlesówka - krok 4
Robimy to wówczas, gdy Skittles niemal całkowicie się rozpuszczą. Przefiltrowujemy wódkę przez kilka warstw papierowych ręczników lub przez filtr do kawy. Może to trochę potrwać, ale zachowaj cierpliwość. Resztki, które osadzą się na filtrze wyrzuć.
5
wódka skittlesówka - krok 5
W efekcie powinieneś otrzymać 5 flaszek w miarę klarownej wódki. Fioletowa będzie dość mętna, a czerwona, pomarańczowa i żółta w miarę transparentne. Zielona wódka będzie hybrydą tych dwóch. Lepiej zużyć wódki od razu. Zwłaszcza fioletowa nie nadaje się do dłuższego przechowywania. Po kilku dniach jej kolor rozwarstwia się na czerwony z dodatkiem niebieskiego. Jeśli chodzi o smak, osobiście preferuję wódkę w kolorze zielonym. Najbardziej przypomina ona oryginalne Skittles. Pomarańczowa i żółta również są smaczne, natomiast ta w czerwonym kolorze ze względu na wiśniowy aromat przypomina nieco syrop na kaszel. W rankingu najsłabiej wypada Skittlesówka w kolorze fioletowym. Wszystko zależy jednak od twoich osobistych preferencji. Enjoy!
Strona 1 z 6

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Pudelbull
01.12.2015
Robiłem Skittlesówkę dwa razy. Droga jak diabli, ale warto. I sam proces produkcji bardzo długi i pracochłonny, ale warto warto i jeszcze raz warto! Co do jakości wódki - zgadzam się po stokroć. Jak zrobiłem z wódki rozrabianej ze słabej jakości spirytusu i smakowało dość słabo niestety, trochę właśnie jak sztuczny syrop. Potem kupiłem Lubuski wódkę i skittlesówki były o niebo lepsze.