malowanie buziek tygrys

Jak pomalować buzię dziecka w tygrysa?

FelicityFelicity - specjalista Tipy.pl
malowanie buziek tygrys
1 z 6
Z takim makijażem twojemu dziecku nikt nie podskoczy. Ogłoszą je nowym królem dżungli. A wszystko to za sprawą kilku farbek do malowania twarzy i twoich artystycznych zdolności. Malowanie buziek to fantastyczny pomysł na imprezę z okazji Halloween, karnawał, przyjęcie urodzinowe czy jako część przebrania do szkolnego przedstawienia. Poniżej krok po kroku przekonam cię jakie to proste.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
farbki do malowania twarzy na bazie wody (do kupienia tutaj), gąbki do makijażu, pędzelki, opcjonalnie czarna kredka do powiek

1
malowanie buziek tygrys - krok 1
Za pomocą gąbki do makijażu pomaluj na biało powieki dziecka i obszar rozciągający się od załamania powieki, aż do połowy czoła. Namaluj również kształt pyszczka, z trójkątnym wcięciem w miejscu, gdzie później znajdzie się nos tygrysa. Nałóż farbkę na brodę. Krótkimi pociągnięciami obrysuj linię policzków, zaczynając od środka buzi i kierując się w stronę uszu. Pod oczami zrób dwie białe kreski.
2
malowanie buziek tygrys - krok 2
Pozostałą część buzi pomaluj farbką w kolorze pomarańczowym. Miejsca, gdzie łączy się ona z białą farbą rozetrzyj, mieszając oba kolory zaokrągloną stroną gąbeczki.
3
malowanie buziek tygrys - krok 3
Za pomocą gąbki nałóż brązową farbę w kącikach oczu, po bokach nosa i na środku czoła (tutaj namaluj trójkątny kształt podobny do tego widocznego na zdjęciu). Podkreśl farbką również dolną linię rzęs, przeciągając kreskę ku górze. Krawędzią gąbki rozetrzyj farbę, by stopiła się z pozostałymi kolorami. Czarną farbą i cienkim pędzelkiem narysuj kontur pyszczka tygrysa. Pomaluj usta na czarno, a pod dolną linią warg namaluj parę kresek przypominających futro. U nasady nosa zrób różowy trójkącik. Obrysuj go czarną farbą i zaznacz dziurki.
4
malowanie buziek tygrys - krok 4
Obrysuj kontur oczu używając czarnej farby i cienkiego pędzelka. Zamiennie możesz wykorzystać czarną konturówkę do powiek. Na pyszczku zrób czarne kropeczki, coraz mniejsze w miarę zbliżania się do środka. Wzdłuż linii żuchwy zrób serię kresek (od dołu ku górze) optycznie przypominającą futro.
5
malowanie buziek tygrys - krok 5
Teraz czas na ostatnie szlify. Pędzelkiem i czarną farbą zrób na buzi swojego tygryska pręgi. Zacznij od kącików oczu i maluj kreski, które stają się coraz grubsze w miarę oddalania się od oka. Narysuj też kilka łezkowatych plamek na policzkach. Pamiętaj, że wzory po lewej i po prawej stronie twarzy muszą być symetryczne.
Strona 1 z 6

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie