Jak zrobić kartkę świąteczną z bałwankiem?·

AngelaAngela - specjalista Tipy.pl
1 z 5
Taką karteczkę wykonają z łatwością nawet najmłodsze dzieci. Kartka ta najlepiej prezentuje się na niebieskim tle, jednak może ono być również inne - w zależności od upodobań.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
gruba, dwustronnie niebieska kartka papieru, papier kolorowy (czerwony), naklejki oczy, małe kolorowe guziki, cienkie gałązki, brązowy filc, rolka po papierze toaletowym, mała filiżanka, biała farba, pistolet do klejenia, nożyczki, linijka

1
Zgromadź wszystkie potrzebne materiały. Niebieską, grubą kartkę papieru (może to być papier tekturowy) złóż na pół, aby otrzymać bazę kartki.
2
Zanurz brzeg filiżanki w białej farbie i odbij ją dwa razy na kartce. Odbite kółka powinny być jedno nad drugim. Będzie to tułów bałwana. Następnie zanurz w białej farbie brzeg rolki po papierze toaletowym i odbij go ponad poprzednimi kółkami - będzie to głowa bałwana.
3
Wytnij z filcu mały kapelusik i naklej go przy pomocy kleju na głowie bałwana. W miejscu rąk przyklej dwa cienkie i krótkie patyczki. Z czerwonego papieru wytnij trójkąt - będzie to marchewkowy nos.
4
Przyklej trójkąt w miejscu nosa bałwana, guziki wzdłuż tułowia oraz oczy.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

kartka bożonarodzeniowa
kartka bożonarodzeniowa
kartka bożonarodzeniowa z wyskakującym reniferem

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie