Jak zrobić drink Kociołek Panoramixa?
jeanny - specjalista Tipy.pl

Kociołek Panoramixa to drink, który obrósł legendą wśród studentów. Dlaczego? To proste: jest łatwy w przygotowaniu, ekonomiczny i tani. A czy smaczny i do końca bezpieczny? Na ten temat zdania są podzielone. Z tego też powodu tekst ten ma jedynie formę informacyjną, w żadnym wypadku nie zachęca do przyrządzania drinka z napojem energetycznym.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
1 litr wódki, 3 piwa (najlepiej mocne), butelka taniego wina musującego, 1 litr napoju energetycznego, ok. 1/2 litra syropu żurawinowego, malinowego lub wiśniowego, poza tym: duży garnek

1
Do odpowiednio dużego garnka wlewa się kolejno: wódkę, piwo, wino musujące, napój energetyczny, syrop.
2
Po wlaniu wszystkich składników, trzeba je ze sobą dokładnie wymieszać. Wbrew temu, co sugeruje załączona ilustracja, nie ma konieczności podgrzania napoju na ogniu.
3
Teraz wystarczy alkohol rozlać do szklanek. Ten mocny alkoholowy napój można pić zarówno jako drinki, jak i tzw. shoty.
!

Uwaga!
* Drinki, w których skład wchodzą napoje energetyczne źle działają na serce, dlatego trzeba je pić w małych ilościach. Jeśli cierpisz na chorobę serca, pod żadnym pozorem po niego nie sięgaj.
* Próbując tzw. Kociołka Panoramixa, robisz to na własne ryzyko.
* Jeśli po wypiciu tego napoju poczujesz silne palpitacje serca lub inne niepokojące objawy, pilnie skontaktuj się z lekarzem.
* Zmieszanie kilku rodzajów alkoholi oraz wspomnianego napoju energetycznego, może być zabójcze dla niewprawionych osób, np. studentów pierwszego roku. Następnego dnia najprawdopodobniej przywita cię silny kac.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Marek
26.08.2016
Lampi nie przesadzaj. Piłem już kilka razy ze spirytusem zamiast wódki i jeszcze kilkoma dodatkami (papryczki chilli, tabasco, AMARENA PRZEDE WSZYSTKIM) i jakoś nigdy nawet kaca mocnego niemiałem. Co prawda sieka mocno ale w końcu z młodości trzeba korzystać póki jeszcze można. :D
k2k
21.06.2016
Piłem wiele razy taki kociołek i nigdy nikomu po nim nic się nie stało więc nie przesadzajcie.

Dokładniejszy przepis:
-Kupić 10l wody mineralnej w butelkach 5 literowych.
-Wodę wylać a do baniaków wlać:
2l wódki
3l piwa
2l napoju energetycznego
1l syrop malinowy
2 l szampana (ruskiego)

Oczywiście nie odpowiadam za przepis :P
hubi
30.12.2015
Sylwester zapowiada sie MOCARNIE! :D :P
debo
23.11.2015
W akademcu chlaliśmy wersję hardkor- spiryt zamiast WD40, warki strong, ruski szampon :D A najlepsze że to gówno było smaczne i nie było kaca heh ale to może przez formę życiową
Lampi
26.02.2015
Ktoś tu upadł na głowę ? Wódka, wino, piwo, wino musujące, NAPÓJ ENERGETYCZNY !!!!! Ludzie mają padać na serce jak muchy po tym czymś ? Ktoś to moderuje ?