Jak ciekawie spędzić wolny czas?
Anko77Anko77 - specjalista Tipy.pl

W naszym często zabieganym życiu bardzo trudno znaleźć wolny czas. Kiedy jednak znajdziesz chwilę dla siebie, spędź ją najlepiej jak tylko potrafisz. Każdy z nas ma inne zainteresowania, więc tylko od ciebie zależy jak rozplanujesz swój wolny dzień. Pragnę przedstawić kilka czynnych i biernych propozycji spędzenia czasu wolnego.
1
Czytanie książek
Nie znam ani jednej osoby, która nie lubi czytać książek. Ten dzień możemy spędzić w cichej, zacisznej bibliotece lub w domu, przy ciepłym kakao i ciasteczkach. Wybór należy tylko do Ciebie! Książki kształtują naszą wyobraźnię i przenoszą nas w całkiem inny świat, gdzie nasze problemy stają się tylko błahostką wśród wszystkich zdarzeń opisanych w książkach. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, poczynając od literatury pięknej, a kończąc na fantastyce i bajkach. Nie ma wątpliwości, że książki są wspaniałym pomysłem na spędzeniem wolnego czasu.
2
Spacer
Jeśli jesteś zwolennikiem czynnego spędzania czasu, wybierz się na spacer. Niech będzie on długi, relaksujący. Nie skupiaj się na problemach w domu, w pracy, ciesz się tym wolnym dniem i staraj się czerpać z niego "pełnymi garściami". Poza tym ruch to zdrowie! Nie przejmuj się, że na dworze jest zimno i wieje wiatr. Nie myśl, że dopadnie Cię zaraz choroba, ale że się zahartujesz. Możesz również pobiegać - wówczas nie tylko poprawisz sobie humor, ale również sylwetkę.
3
Spotkaj się z przyjaciółmi
Jeśli nie chcesz samotnie spędzić tego dnia, umów się z przyjaciółmi! Możecie spędzić go oglądając filmy lub urządzając niewielką imprezę. Oderwij się od codziennych zajęć i spróbuj się "rozerwać". Po za tym będziesz mogła odnowić relacje, które z jakichś względów zostały zaniedbane. Pamiętaj, aby od czasu do czasu zadbać o siebie, swój związek i relacje z bliskimi. Praca to nie wszystko. Ważne są więzi, o które musimy ciągle dbać, aby nie zanikły.
4
Zajmij się tym, co Cię odpręża
Jeśli nie masz ochoty nigdzie wychodzić, ani z nikim się spotykać, zajmij się czymś, co cię odpręża! Każdy z nas inaczej funkcjonuje i ma inne zainteresowania. Jedni lubią malować, drudzy grać na gitarze, a jeszcze trzeci zajmować się obowiązkami w domu. Można by wymieniać w nieskończoność! Zadaj sobie jedno proste pytanie "co najbardziej lubisz robić? " i wszystko będzie jasne.
5
Idź spać
Często po ciężkim tygodniu pracy czy szkoły jesteśmy bardzo zmęczeni. Marzymy wtedy tylko o jednym - dobrym, długim, spokojnym śnie. Niektórzy nie muszą długo zastanawiać się, jak spędzić wolny dzień, ponieważ od razu kładą się do łóżka, a po głowie wtedy chodzi im tylko jedna myśl "Jak ja bardzo na to czekałam".Czasami zmęczenie bierze górę i nie potrafimy tego zmienić. A czy ty też tak spędzasz wolny czas?
6
Spędź czas z rodziną !
Jeśli posiadasz rodzinę, poświęć jej trochę czasu. W swoim codziennym zabieganiu i obowiązkach często zapominamy o naszych pociechach, które bardzo potrzebują naszej uwagi oraz poczucia bliskości z rodzicami. To bardzo ważne, aby uczestniczyć w życiu dzieci, pomagać im, uczestniczyć w ich rozwoju. Pograjcie razem w gry, poczytajcie bajki, pobawcie się lub poprzytulajcie. Pozwól dzieciom nacieszyć się swoją mamą. W tym jednym dniu zapomnij o problemach i zacznij dostrzegać otaczający Cię świat!
7
Pomagaj innym!
Jeśli nie masz pomysłu na spędzenie tego dnia, pomyśl o innych. W większych miastach znajduje się mnóstwo instytucji, w których potrzebują wolontariuszy. Pomyśl o osobach, do których szczęście się nie uśmiechnęło i spraw, aby w tym jednym dniu na ich twarzy zagościła radość. Nie myśl o tym w ten sposób, że nic z tego nie będziesz miała, pomyśl o satysfakcji, którą zyskasz poprzez pomaganie innym. Bezinteresowna pomoc wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie! Warto pomagać, bo może kiedyś Ty również będziesz potrzebowała pomocy.
Strona 1 z 3

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

malinka333
19.11.2019
Ja poszłam na lekcje tańca. U nas w Opolu jest świetna szkoła taneczna. Dużo młodych osób tam chodzi. 4 dziewczyny z mojej klasy i jeszcze kilka z reszty szkoły. Mnie mama zapisała. To zajęcia z z akrobatyki, świetna sprawa :D
Kinia
04.11.2019
U mnie tez kino wygrywa, jeśli chodzi o wolny czas. Jakoś tak lubię się rozłożyć na fotelu w kinie i obejrzeć jakąś nowość. A jak się ma kartę, to wcale nie jest tak drogo :)
Kasia
29.09.2019
U mnie jest tak że głównie wolny czas spędzam na czytaniu książek i nauce francuskiego, chętnie też chodzę do kina, bo mam pod nosem albo jeżdżę na rowerze, bo to mnie odpręża. Raczej nic wyjątkowego, ale te rzeczy sprawiają mi największą przyjemność.
Walentina
21.09.2019
Większość wolnego czasu spędzam w kinie, bo kocham filmy. A jeszcze teraz jest tyle nowych technologii jak 4dx.
dante
31.08.2019
Ja lubię kino ale to dlatego że piszę recenzje :) dużo frajdy daje mi chodzenie do kina szczególnie, że mam pod samym blokiem w galerii obok :P
Mariaul
23.03.2019
Ja chodzę na strzelnice, lepsze takie spedzanie czasu niz picie piwa z netflixem, sorry