czakra serca

Jak odblokować czakrę serca?·

KarmaKarma - specjalista Tipy.pl
czakra serca
1 z 8
Każdy chce kochać i być kochanym. To podstawowe ludzkie pragnienie tworzy bezpośrednią i głęboką więź z czakrą serca (Anahata). Ta czwarta w kolejności czakra jest ulokowana w wyjątkowym miejscu: nie tylko w środku serca jako organu, ale również dokładnie pomiędzy trzema dolnymi czakrami (odpowiedzialnymi za nasze relacje z otoczeniem, bliskimi i nami samymi), a trzema górnego poziomu (związanymi z tzw. pierwiastkiem boskim). Czakra serca to połączenie między tym, co przyziemne, a tym, co wieczne. Dla nas samych równie duże znaczenie mają psychiczne, jak i fizyczne właściwości czakry. Odblokowana czakra serca to sprawne funkcjonowanie układu krążenia, odpornościowego i oddechowego. To również moc rozumienia siebie i innych, która przejawia się w bezinteresownej miłości i zdolności do współczucia. Zablokowana czakra serca skutkuje gniewem, chęcią zemsty, złośliwością i obojętnością. Jest również podłożem wielu chorób: serca, płuc, raka piersi, chorób krwi. Poniżej znajdziesz kilka ćwiczeń, które pozwolą ci odblokować tę czakrę.
1
otwieranie czakry serca - krok 1
Medytacja

Usiądź w wygodnej pozycji. Skoncentruj się na przedniej stronie serca, w pobliżu mostka. Wsłuchaj się w bicie serca. Zsynchronizuj z nim oddech. Zwróć uwagę jak twoja klatka piersiowa unosi się i opada. Postaraj się wyobrazić sobie powietrze przemieszczające się z serca do płuc. Teraz wyobraź sobie jak oddech podróżuje z przedniej strony serca w kierunku czakry serca znajdującej się wzdłuż kręgosłupa. Teraz zwizualizuj to jak wraca z powrotem. Postaraj się oddychać spokojniej. Skup się na rytmie wdechów, które przemieszczają powietrze spod mostka do czakry serca na kręgosłupie. Skoncentruj się na tempie wydechów, które kierują oddech z powrotem do punktu wyjścia. Postaraj się ujrzeć oba te punkty oczyma wyobraźni. Zacznij wydawać dźwięk „Om”. Zsynchronizuj go z rytmem wdechów i wydechów, poczekaj, aż całkowicie wypełni twój umysł. Pozwól, żeby twoje ciało i umysł osiągnęły stan relaksu.
2
otwieranie czakry serca - krok 2
Ćwiczenia oddechowe

Te ćwiczenia działają relaksująco i uspokajająco, otwierając czakrę serca.
Usiądź ze skrzyżowanymi nogami lub w pozycji lotosu. Prawym kciukiem zatkaj prawą dziurkę nosa. Lewą dziurką wdychaj powietrze trzy razy powtarzając „Om”. Teraz za pomocą małego palca prawej dłoni zatkaj również lewą dziurkę. Wstrzymaj oddech przez sześć „Om”. Następnie uwolnij prawą dziurkę i wydychaj powietrze powoli, przez kolejne sześć „Om”. To samo powtórz dla lewej ręki i lewej dziurki nosa.
3
otwieranie czakry serca - krok 3
Pozycja sfinksa

Połóż się na brzuchu, nogi wyprostuj i rozchyl. Ułóż je tak, by uda skierować do środka. Łokcie oprzyj na podłodze na wysokości ramion, przedramiona połóż płasko na ziemi, równolegle do siebie. Robiąc wdech, odepchnij ręce od podłogi, odchylając głowę i klatkę piersiową do tyłu przy jednoczesnym napinaniu mięśni w okolicy kości ogonowej. Wytrzymaj w tej pozycji 5-10 oddechów i wróć do punktu wyjścia. Powtórz ćwiczenie jeszcze 1-2 razy.
4
otwieranie czakry serca - krok 4
Pozycja wielbłąda

Uklęknij z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Dłonie oprzyj z tylnej strony miednicy. Nie napinając mięśni pleców odchyl tułów do tyłu opierając się na dłoniach. Jeśli potrafisz, wykonaj tę pozycję do końca – chwytając dłońmi kostki. Postaraj się unieść miednicę do góry w taki sposób, żeby biodra nie przesunęły się do przodu. Utrzymuj kark w jednej linii lub skieruj wzrok w tył. Wytrzymaj w tej pozycji przez 30-60 sekund, a następnie powoli i ostrożnie wróć do pozycji wyjściowej. Odpocznij przez kilka oddechów w pozycji dziecka.
5
otwieranie czakry serca - krok 5
Pozycja kota

Uklęknij podpierając się rękami - kolana na wysokości bioder, dłonie na wysokości ramion. Delikatnie unieś klatkę piersiową i wygnij plecy w łuk. Wzrok skieruj w dół.
6
otwieranie czakry serca - krok 6
Pozycja ryby

Połóż się na plecach, kolana ugięte, stopy oparte na podłodze. Jeśli ćwiczysz jogę od dawna, możesz też zapleść nogi w pozycji lotosu. Weź wdech, lekko unieś biodra i umieść pod nimi dłonie skierowane wewnętrzną stroną w dół. Opuść biodra opierając je na dłoniach. Weź kolejny wdech, przenosząc ciężar ciała na łokcie i przedramiona unieś górną część pleców i ostrożnie oprzyj czubek głowy na podłodze. Uważaj, żeby nie przenosić zbyt dużego ciężaru na głowę. Pozostań w tej pozie 15-30 sekund, wróć do punktu wyjścia, a na koniec dociśnij kolana do klatki piersiowej.
7
otwieranie czakry serca - krok 7
Uwalnianie energii

Pozycja wyjściowa to siad skrzyżny. Ręce wyprostuj i rozłóż po bokach, dłonie skieruj wewnętrzną stroną w dół. Robiąc wydech przemieść ręce do przodu do momentu, aż prawie zetkną się ze sobą. Biorąc wdech z powrotem rozchyl ręce na boki. Znajdź odpowiednie dla siebie tempo i powtarzaj to ćwiczenie przez 1-5 minut.
Strona 1 z 8

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie