świętowanie niedzieli

Jak świętować niedzielę?
SagaSaga - specjalista Tipy.pl

Niedziela to dzień odpoczynku po całym tygodniu pracy. To czas na odświeżenie i odnowę przed nadchodzącym tygodniem. Zwykle w tym dniu nie mamy żadnych obowiązków. Oto kilka wskazówek, jak świętować niedziele i jak zaplanować ten dzień.
1
Zrób sobie duże śniadanie. W tygodniu prawdopodobnie nie masz na to czasu i zjadasz w pośpiechu kanapki lub nawet wychodzisz do pracy głodna nic nie jedząc. W niedzielę przygotuj francuskie tosty, zrób jajecznicę z bekonem. Usiądź przy stole, zrelaksuj się i zjedz pełne śniadanie, zasługujesz na to.
2
Śpij tak długo, jak tylko dasz rade. Jeśli chodzisz do pracy, w tygodniu musisz najprawdopodobniej wstać o 6 rano, aby się nie spóźnić. Dlaczego zatem jak masz wolne nie spać trochę dłużej? W tym dniu spróbuj się zrelaksować i odprężyć. Sen regeneruje organizm i przywraca siły.
3
Jeśli prowadzisz dziennik, jest to idealny dzień, by napisać o wydarzeniach z całego minionego tygodnia. Usiądź na osobności i przelej swoje myśli, uczucia i wspomnienia na papier.
4
Odwiedź najbliższy park. Spędź trochę czasu wśród przyrody, zrób sobie mały spacer lub usiądź na ławeczce i poczytaj książkę. Niedziela powinna kojarzyć się z czymś przyjemnym.
5
Usiądź w ogródku lub na balkonie i czytaj książki, które masz na swoich półkach. Słuchaj ptaków, szumu drzew na wietrze, zatrać się w swojej wyobraźni.
6
Zrób sobie maraton filmowy. To czas, kiedy możesz nadrobić zaległości z całego tygodnia. Sprawdź, co ciekawego oferują stacje telewizyjne lub też wybierz się do wypożyczalni i weź kilka filmów, które zawsze chciałaś obejrzeć. Nie zapomnij zabrać ze sobą przed TV miski z popcornem.
7
Ugotuj coś na cały tydzień. Jeśli lubisz gotować, przygotuj kilka potraw na cały nadchodzący tydzień. Nie będziesz musiała się wówczas martwić o gotowanie, gdy wrócisz do domu, wystarczy, że odgrzejesz sos lub odmrozisz pieczonego kurczaka. Jeśli jesteś w nastroju na gotowanie, zrób to, oszczędzisz w ten sposób swój czas w tygodniu i będziesz mieć więcej wolnego.
8
Umów się ze znajomymi i wybierz się do jakiegoś lokalu. Zamów kilka drinków, zrelaksuj się, nadrób wszelkie zaległości, rozbawiaj towarzystwo i spędź miło czas.
9
Zrób sobie drzemkę. Niedziela to świetny czas no zrobienie sobie dłuższej drzemki w ciągu dnia. Najlepsza pora to godzina 15, czas na relaks po obiedzie.
10
Spróbuj medytacji. W niedzielę zazwyczaj w domu jest spokój, dzieci spotykają się z przyjaciółmi a partner ogląda telewizje. Możesz im także zaplanować wspólny wyjazd, a ty sama zostać w domu. Wykorzystaj ten czas na naukę medytowania, poświęć na to około 30 minut, a efekty z pewnością cię zaskoczą. Jest to wspaniały sposób na odprężenie i zrelaksowanie.
11
Weź długą odprężającą kąpiel. Zadbaj o to, by nikt ci w niej nie przeszkodził.
12
Jeśli masz trochę czasu, przygotuj sobie ubrania na nadchodzący tydzień. Jeśli będą czyste i wyprasowane, unikniesz porannego stresu związanego z poszukiwaniem czegoś do ubrania.
13
Zjedz posiłek z rodziną. Niedzielny obiad jest doskonałą okazją na spędzenie trochę czasu z rodziną. W ciągu tygodnia każdy jest zabiegany, a napięty plan dnia nie pozwala na przygotowanie wspólnych posiłków. Nie można bowiem idealnie dopasować pory dla każdego członka rodziny. W niedzielę usiądźcie razem przy stole i opowiedzcie o wydarzeniach z tygodnia. Podzielcie się przygodami z innymi członkami rodziny.
14
Przede wszystkim nie myśl o poniedziałku. Osoby, które boją się swojej pracy są najbardziej nieszczęśliwi około godziny 17. Jeśli będziesz myśleć o pracy, nie zrelaksujesz się. Wszystko co jest związane z pracą, zrób w sobotę, będziesz mieć wówczas jeden całkiem wolny dzień.
Strona 1 z 3

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Mordimer
31.01.2010
Ta porada, to już przesada. W niedzielę można robić wiele więcej niż, to co napisano powyżej. Ktoś powinien moderować te porady