Jak powinna malować się dwunastolatka?
AneczkosiaAneczkosia - specjalista Tipy.pl

Jak dwunastolatka powinna się malować? Czy może już używać tuszu, kredki, eyelinera czy to jeszcze za wcześnie? A puder, cień do powiek? No i szminki i błyszczyki! Jest tego dużo, ale da się z tym uporać!
1
Wszystko zależy jak wygląda nastolatka. Jeśli ma skórę trądzikową zaprowadź ją do sklepu i kup tonik przeciw pryszczom, korektor dostosowany do jej cery i co jeszcze zechce. Tutaj możesz jej zaufać. Jeśli jej nie ufasz kontroluj każdy jej zakup, ale pozwól, aby to ona wybierała.
2
Kiedy idzie do szkoły pozwalaj jej na błyszczyk lub ewentualnie puder. Wszelkie wyraźniejsze kosmetyki zostaw jej na inne okazje.
3
Na randkę czy wyjście z przyjaciółmi na dyskotekę pozwalaj na brokaty, cienie do powiek, ale nie czarne! Jeśli ma mało wyraziste oczy niech użyje kredki lub mascary. Eyeliner wymaga dużej wprawy.
4
Jeśli dziecko jeszcze nie umie się malować zaprowadź ją do kosmetyczki. Niech dziewczyna ćwiczy na lalkach, a kosmetyczka zrobi to profesjonalnie i z wyczuciem.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (11)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Shani
18.11.2015
Gdy byłam w piątej klasie podstawówki dziewczyny zaczęły używać pudrów, fluidów, zaczęły farbować włosy. Teraz mamy po osiemnaście lat. Skórę na twarzy mają jakby miał lat ze 30, z włosów praktycznie nic im nie zostało. Przy każdym przypadkowym spotkaniu mówią, że zazdroszczą mi, że nie zaczęłam się malować tak wcześnie jak one. Rozumiem jeszcze korektor, bo w tym wieku pryszcze to tragedia, ale i tak moim zdaniem lepiej by było postawić na toniki i maseczki.
albina
30.12.2014
Jestem nauczycielką i jako dorosła kobieta entuzjastką kosmetyków, ale wiek 12 lat ?? wydaje mi się przedwczesną próbą sięgania po to, co dorosłe. Na ukrywanie niedoskonałości za pomocą korektora, podkładu może bym pozwoliła, choć stawiałabym raczej na doskonałą pielęgnację skóry i dobre odżywianie. Niedopuszczalne wydaje mi się stosowanie cieni, kresek, tuszów Takie makijażowe triki pozwalające na pokazanie swojej osobowości oraz nie ukrywajmy przyciąganie męskich spojrzeń nie jest potrzebne 12--latkom i kto wie czy w ogóle nastolatkom do 17 roku życia. Pełen makijaż to nie etap życia 12 latki, powinna go przerobić lata później. 12-latce oprócz tego co wspomniałam wcześniej zaproponowałabym dobrą pomadkę ochronną, może już jakąś młodzieżową wodę toaletową np. hannah montana, puma, adidas, c-thru itp. Dopuściłabym lakier bezbarwny do paznokci. W skrajnych przypadkach dla młodych elegantek byłabym skłonna dopuścić stonowany odcień błyszczyka do ust. Młode dziewczęta powinny przeznaczać swój czas wolny na zabawę, ruch, relacje ze znajomymi. a nie na sprawy, które będą ich codziennością w dorosłych latach życia.
Kosmetyczka Alicja.
07.05.2014
12 stolatki powinny się malować.. to ich potrzeby,one dojrzewają i mają do tego prawo mogą używać : Pudru do polik (lekkich) , błyszczyków,pomadek,szminek maskar, ale eylinerów nie , bo one są przeznaczone do 16 wieku (wiem bo zajmuję się kosmetykami) . pani ,,justynno'' niech pani jej nie przezywa od gówniar.Bo jakby to dziecko to zobaczyło to chyba by się załamało. A tak w ogóle to jest przemoc internetowa. I można zgłosić to na policję. Dziękuję za uwagę.

Nie miłe odpowiedzi proszę zatrzymać dla siebie. Wyrażam swoje zdanie na ten temat i znam się na kosmetykach.żyjemy w wolnym kraju , to nie zabory! . Pozdrawiam
KASIA
07.04.2014
Ehh... Rozumiem wszystkie panie, które uważają, że makijaż dla dwunastolatki to głupstwo... Ale, gdy ma się dwanaście- trzynaście lat powstają pryszcze. Dlatego dobrze czasem użyć kosmetyków, żeby czuć się pewniej... Oczywiście nie w NADMIERNEJ ilości! Absolutnie nie popieram cieni do oczu, eyelinerówi itp.
majkaku.95
21.12.2012
12-latka w ogóle nie powinna się malować. Dziwi mnie, że dochodzi do takich rzeczy, że tak młode dziewczynki stylizują się na dorosłe, uwodzą i zaczynają podkreślać swoją ledwo rozwiniętą seksualność. Ja w tym wieku skupiałam się jeszcze na zabawkach i wychodzeniu na rower czy rolki. To naprawdę nie jest normalne.
sylwia180793
20.12.2012
Zacznijmy od tego, że 12 latka nie powinna się malować, ponieważ nie ma jeszcze takiej potrzeby. Dopiero zaczyna dojrzewać.
Nikolcia ;****12 latek
07.04.2012
Moim zdaniem 12 latka powinna się malować jak tylko jej się podoba, a co do czarnego cieniu do powiek to, może go używać, bo czerń wspomaga skórze. [chodzi o cień (czarny)].
Darena
16.01.2012
Najlepiej powiedzieć tak i nie wiedzieć jak się taka osoba czuje! Niech robi co chce prócz szkoły,a cery nie będzie mieć zniszczonej,ja się znam i nie jestem jakąś nadgorliwą matką piątki dzieci czy starodawną babcią :P
...
04.09.2011
Ja mam 13 lat, używam tylko pielęgnacyjnego błyszczyka. Po co w tym wieku cienie, eylinery (o zgrozo), pudry i kredki do oczu? A szczególnie do szkoły. I czemu poradnik jest napisany w formie "kup jej". czyli jest do kogo skierowany? bo raczej nie do 12 latki. okropnie to wygląda, takie wymalowane dziewczyny.
Brumka
04.09.2010
12 latki to w ogóle nie powinny się malować. Rodzice powinni im tego zabronić. W wieku 20 lat będą wyglądać jak własne babcie tak sobie cerę zniszczą. Tragedia. W ogóle jak to wygląda, płakać się chce jak się widzi takiego wymalowanego dzieciaka.