10 faktów dotyczących prostowania włosów
Amarant - specjalista Tipy.pl

Pomimo tego, że loki i fale na włosach są coraz bardziej modne, to wiele z nas i tak najbardziej lubi włosy proste. Są one kobiece i pasują zarówno na co dzień ja i na eleganckie okazje. Jeśli często prostujesz swoje włosy to musisz wiedzieć o kilku rzeczach, o których prawdopodobnie nikt ci wcześniej nie powiedział.
1
Zbyt niska temperatura prostownicy może być szkodliwa 

Oczywiście należy się wystrzegać bardzo wysokich temperatur, jednak zbyt niskie mogą jeszcze bardziej szkodzić naszym włosom. Dlaczego? Jeśli temperatura jest zbyt niska, wówczas musimy przeciągnąć prostownicą po paśmie włosów kilka razy, lub dłużej zatrzymywać się w jednym miejscu. Daje to taki sam efekt jak stosowanie zbyt wysokiej temperatury.
2
Przestań używać okrągłej szczotki 

Suszenie włosów na okrągłej szczotce jest właściwe, jednak jeśli chcesz mieć całkiem proste włosy, wówczas użyj płaskiej szczotki. Dzięki niej końce włosów będą proste a nie podwinięte.
3
Nie musisz używać wysokiej temperatury, aby wyprostować włosy 

Jeśli chcesz dać odpocząć swoim włosom od wysokich temperatur, wówczas rozglądnij się za dużymi wałkami do włosów o wielkości puszki Coli. Prostowanie zajmie więcej czasu, niż przy użyciu okrągłej szczotki, jednak twoje włosy będą ci za to wdzięczne.
4
Wykorzystaj chłodne powietrze

Wysokie temperatury pomagają w stylizacji fryzury, jednak chłodne powietrze ją utrwala. Dlatego od razu po wyprostowaniu włosów nastaw suszarkę na zimny powiew i je “dosusz”.
5
Wszystko zaczyna się pod prysznicem

Świadomie wybieraj szampon i odżywkę do włosów. Powinny one być przeznaczone do prostowania włosów. Tak samo jak w makijażu tak i w przypadku fryzury - wszystko zależy od dobrego podkładu.
6
Włosy prostowane nie oznaczają włosów bez objętości

Proste włosy zazwyczaj leżą blisko głowy i są płaskie. Aby temu zapobiec i nadać fryzurze nieco objętości prostuj włosy pociągając je do góry. W ten sposób uniesiesz je u samej nasady i fryzura będzie pełniejsza.
7
Potrzebujesz kosmetyku do ochrony włosów przed wysoką temperaturą

Kosmetyki te najczęściej występują w formie sprayów jednak są również fluidy, żele czy pianki. Forma jest jednak zupełnie obojętna - najważniejsze, aby używać jakiegokolwiek z nich.
8
Nigdy nie używaj serum przed prostowaniem włosów

Serum do włosów bywają świetne, jednak nie przed prostowaniem włosów. Nałożenie tłustego preparatu przed użyciem prostownicy sprawia, że smażysz swoje kosmyki na oleju. To im stanowczo nie pomaga a wręcz przeciwnie!
9
Warto wyprostować włosy przed zrobieniem koka

Kręcone włosy dobrze wyglądają rozpuszczone jednak koki lepiej wyglądają, gdy są zrobione z prostych włosów. Dotyczy to w szczególności koków na skarpetce oraz na wypełniaczu.
10
Zabieg keratynowy nie prostuje włosów

Zabiegi keratynowe na włosy są często mylone z zabiegami prostującymi. One jednak nie prostują a jedynie wygładzają strukturę włosa przez co włosy przestają się puszyć.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

waldzio
21.03.2014
żelazkiem? lol, w życiu większej bzdury nie słyszałam
kubotynka
20.03.2014
W PRLu moja ciocia prostowała swoje loki żelazkiem ;D nie polecam, ja prostuję włosy na szczotce :)