róże z wytłaczanek na jajka

Jak zrobić róże z wytłoczek na jajka?

MarlenaMarlena - specjalista Tipy.pl
róże z wytłaczanek na jajka
1 z 12
Czy to, co piękne musi być drogie? Nie! Przykładem mogą być chociażby różyczki z wytłaczanek na jajka widoczne na zdjęciu obok. To jedna z najłatwiejszych w wykonaniu i jednocześnie całkowicie ekologicznych dekoracji. Gotowe różyczki możesz pozostawić w ich naturalnej barwie lub pomalować farbkami akrylowymi. Będą stanowić doskonałą dekorację każdego wnętrza.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
wytłaczanki na jajka, nożyczki, pistolet z klejem na gorąco lub inny klej (może być „domowej roboty”), farba akrylowa lub w sprayu (tutaj w kolorze białym) – opcjonalnie

1
róże z wytłoczek - krok 1
Odetnij wystające u dołu wytłaczanki „kolce” (uwaga: nie wszystkie wytłaczanki mogą je posiadać, dlatego najpierw rozeznaj się, czy masz odpowiedni model). Nie wyrzucaj ich. Zrobimy z nich środek kwiatków. Pozostałą część wytłaczanki potnij na pojedyncze „kubeczki”.
2
róże z wytłoczek - krok 2
2/3 ze wszystkich kubeczków (powinno ich być minimum 12) wytnij w taki sposób, by uzyskać kielichy o czterech 3 cm płatkach.
3
róże z wytłoczek - krok 3
Pozostałą część kubeczków przerób na kielichy o czterech 2,5 cm płatkach każdy.
4
róże z wytłoczek - krok 4
Każda róża składa się z czterech elementów różniących się wysokością płatków i ich rozstawem. Ostatni, najmniejszy element, jest wykonany z naciętego „kolca” uzyskanego w kroku 1.
5
róże z wytłoczek - krok 5
Pierwszą, znajdującą się najbardziej na spodzie warstwę zrobimy z przygotowanych w kroku drugim 3-centymetrowych kubeczków. Natnij ich płatki aż do samego spodu i rozchyl je na boki, by nieco je spłaszczyć.
6
róże z wytłoczek - krok 6
Drugą warstwę również wykonaj z 3-centymetrowych kubeczków. Natnij ich płatki niemalże do samego spodu, ale nie rozchylaj ich.
7
róże z wytłoczek - krok 7
Trzecia warstwa będzie zrobiona z kubeczków o wysokości 2,5 cm. Ponieważ elementy te mają zmieścić się wewnątrz tych z kroków poprzednich, musisz nieco zgnieść je palcami. Będzie to wymagać od ciebie nieco pracy, ponieważ materiał, z którego wykonana jest wytłaczanka, jest dość oporny na modelowanie.
8
róże z wytłoczek - krok 8
Tak powinny wyglądać gotowe elementy warstwy trzeciej.
9
róże z wytłoczek - krok 9
Warstwę czwartą przygotujemy z „kolców” odłożonych w kroku 1. Natnij je w taki sposób, by każdy z nich miał cztery płatki, każdy o wysokości około 2,5 cm.
10
róże z wytłoczek - krok 10
Teraz umieść poszczególne warstwy jedna w drugiej. Zamocuj je za pomocą kleju na gorąco. Gotowe różyczki będą mieć około 5 cm średnicy.
11
róże z wytłoczek - krok 11
Możesz zostawić je w oryginalnym kolorze lub przed sklejeniem poszczególnych elementów pomalować je farbą akrylową (tutaj w kolorze białym).
Strona 1 z 12

Powiązane porady

Żuraw z papieru
muchomor origami
Prosty samolot z papieru

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

penqu
21.03.2014
Genialne :D Już wiem jak udekoruje koszyczek ze święconką :)
Tesa
19.03.2014
Piękne :) Ja swoje pomaluję na czerwono :)