Tutaj jesteś: Hobby, Gry i Zabawy > Rękodzielnictwo > Wyroby z papieru > Jak zrobić róże z wytłoczek na jajka?

Jak zrobić róże z wytłoczek na jajka?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.7/5 (10 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 12 
Czy to, co piękne musi być drogie? Nie! Przykładem mogą być chociażby różyczki z wytłaczanek na jajka widoczne na zdjęciu obok. To jedna z najłatwiejszych w wykonaniu i jednocześnie całkowicie ekologicznych dekoracji. Gotowe różyczki możesz pozostawić w ich naturalnej barwie lub pomalować farbkami akrylowymi. Będą stanowić doskonałą dekorację każdego wnętrza.
Rzeczy, których potrzebujesz:
wytłaczanki na jajka, nożyczki, pistolet z klejem na gorąco lub inny klej (może być „domowej roboty”), farba akrylowa lub w sprayu (tutaj w kolorze białym) – opcjonalnie
1
róże z wytłoczek - krok 1
Odetnij wystające u dołu wytłaczanki „kolce” (uwaga: nie wszystkie wytłaczanki mogą je posiadać, dlatego najpierw rozeznaj się, czy masz odpowiedni model). Nie wyrzucaj ich. Zrobimy z nich środek kwiatków. Pozostałą część wytłaczanki potnij na pojedyncze „kubeczki”.
2
róże z wytłoczek - krok 2
2/3 ze wszystkich kubeczków (powinno ich być minimum 12) wytnij w taki sposób, by uzyskać kielichy o czterech 3 cm płatkach.
3
róże z wytłoczek - krok 3
Pozostałą część kubeczków przerób na kielichy o czterech 2,5 cm płatkach każdy.
4
róże z wytłoczek - krok 4
Każda róża składa się z czterech elementów różniących się wysokością płatków i ich rozstawem. Ostatni, najmniejszy element, jest wykonany z naciętego „kolca” uzyskanego w kroku 1.
5
róże z wytłoczek - krok 5
Pierwszą, znajdującą się najbardziej na spodzie warstwę zrobimy z przygotowanych w kroku drugim 3-centymetrowych kubeczków. Natnij ich płatki aż do samego spodu i rozchyl je na boki, by nieco je spłaszczyć.
6
róże z wytłoczek - krok 6
Drugą warstwę również wykonaj z 3-centymetrowych kubeczków. Natnij ich płatki niemalże do samego spodu, ale nie rozchylaj ich.
7
róże z wytłoczek - krok 7
Trzecia warstwa będzie zrobiona z kubeczków o wysokości 2,5 cm. Ponieważ elementy te mają zmieścić się wewnątrz tych z kroków poprzednich, musisz nieco zgnieść je palcami. Będzie to wymagać od ciebie nieco pracy, ponieważ materiał, z którego wykonana jest wytłaczanka, jest dość oporny na modelowanie.
8
róże z wytłoczek - krok 8
Tak powinny wyglądać gotowe elementy warstwy trzeciej.
9
róże z wytłoczek - krok 9
Warstwę czwartą przygotujemy z „kolców” odłożonych w kroku 1. Natnij je w taki sposób, by każdy z nich miał cztery płatki, każdy o wysokości około 2,5 cm.
10
róże z wytłoczek - krok 10
Teraz umieść poszczególne warstwy jedna w drugiej. Zamocuj je za pomocą kleju na gorąco. Gotowe różyczki będą mieć około 5 cm średnicy.
11
róże z wytłoczek - krok 11
Możesz zostawić je w oryginalnym kolorze lub przed sklejeniem poszczególnych elementów pomalować je farbą akrylową (tutaj w kolorze białym).
 3.7/5 (10 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
penqu - 2014-03-21
Genialne :D Już wiem jak udekoruje koszyczek ze święconką :)
Tesa - 2014-03-19
Piękne :) Ja swoje pomaluję na czerwono :)
Nie wiem jak u was, ale w moim przypadku, kiedy powietrze robi się nieco chłodniejsze, włosy stają się całkowicie...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Papier to materiał, którego zazwyczaj nikomu nie brakuje. Dekoracje z niego wykonane są natomiast nie tylko proste, ale...
Jak zrobić różę z papieru pakowego?
Papier to materiał, którego zazwyczaj nikomu nie brakuje...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.