Jak ozdobić kubek konturem Afryki?
angel11 - specjalista Tipy.pl

Bliska ci osoba jest zafascynowana Afryką? Chcesz zrobić jej miłą niespodziankę w postaci własnoręcznie zrobionego prezentu? Jeśli nie lubisz tworzyć zbyt skomplikowanych projektów, dzisiejsza propozycja jest w sam raz dla ciebie. Powiesz pewnie, że kubek to dość popularny, czy może nawet i oklepany pomysł na podarunek. To prawda, z drugiej jednak strony własnoręcznie ozdobiony przedmiot to coś zupełnie innego niż gotowe naczynie kupione w sklepie.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
wydrukowany obrazek przedstawiający kontynent afrykański, papier, biały porcelanowy kubek odporny na wysoką temperaturę, czarny wodoodporny marker, czerwony wodoodporny marker (opcjonalnie)

1
Wyszukaj w internecie rysunek przedstawiający kontynent afrykański, wydrukuj go w odpowiednim do wielkości kubka rozmiarze. Możesz od razu wydrukować go w kilku rozmiarach i potem wybrać ten, który najlepiej będzie się prezentował na naczyniu.
2
Przyłóż wycięty obrazek do kubka i przyklej delikatnie klejem w wybranym miejscu. Odrysuj jego kontury wodoodpornym markerem. Odklej papierową ilustrację i dokładnie zmyj wacikiem pozostałości po kleju.
3
Jeśli osoba, której chcesz podarować kubek, zafascynowana jest kulturą jakiegoś konkretnego afrykańskiego kraju, narysuj mniej więcej w tym miejscu serduszko. Użyj do tego czerwonego markera. Pozostaw kubek do wyschnięcia na 24 godziny. Po upłynięciu tego czasu nastaw piekarnik na 90 stopni Celsjusza i wstaw do niego kubek na dwie godziny. Odczekaj, aż kubek całkowicie ostygnie i już możesz ofiarować go komuś bliskiemu.
?

Wskazówki
*Wybierając kubek upewnij się, czy możesz go wstawić do piekarnika.
*Kubek ten najlepiej myć ręcznie.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Kitty
26.03.2014
Śliczności! :D zrobię taki w kocięta!
mmm
24.03.2014
bardzo pomysłowe rozwiązanie, można zrobić sobie komplet kubeczków z różnymi kontynentami i zaskoczyć znajomych :D