Jak zrobić zajączka z rolki po papierze toaletowym?

agnieszka_d - specjalista Tipy.pl
“Wielkanocny zajączek pod krzaczkiem małym przysiadł. Może cukrowe jajeczka zostawi dla nas dzisiaj” - recytują przedszkolaki. Wszystko byłoby dobrze, tylko gdzie ten zajączek się zapodział? Nie możecie go znaleźć? Nie wyrzucajcie rolki po papierze toaletowym, dokupcie kilka elementów, poświęćcie trochę czasu i razem wyczarujcie własnego bajkowego zajączka. Twojemu przedszkolakowi takie urocze kolorowe zwierzątko z puszystym ogonkiem na pewno się spodoba!
P

Rzeczy, których potrzebujesz
rolka po papierze toaletowym, trzy rodzaje papieru scrapbookingowego w zabawne wzory (możesz go zastąpić zwykłym, jednolitym papierem kolorowym): jeden na tułów, drugi na uszy z zewnątrz, trzeci na uszy od wewnątrz, pianka dekoracyjna (na stopy - możesz ją zastąpić papierem kolorowym), plastikowe oczka, guzik, czarna żyłka plastikowa, pompon (możesz kupić w sklepie lub zrobić według instrukcji, która jest tutaj, klej lub taśma dwustronna, nożyczki

1
Tułów
Arkusz papieru przeznaczony na tułów zajączka przytnij do odpowiedniego rozmiaru i oklej nim dookoła rolkę po papierze toaletowym.
2
Uszy
Z jednego arkusza wytnij uszy zająca, z drugiego ich wewnętrzne części. Sklej je ze sobą, po czym przyklej od wewnętrznej strony rolki papieru.
3
Oczy
Przyklej zającowi plastikowe oczy.
4
Wąsy
Plastikową żyłkę potnij na trzy kawałki o odpowiedniej długości. Skrzyżuj je ze sobą i przymocuj tam, gdzie potem będzie znajdował się nosek zajączka zrobiony z guzika.
5
Nos
Za pomocą kleju na środku rolki przymocuj guzik (tak, by wąsiki znajdowały się pod nim).
6
Stopy
Przytnij kolorową piankę albo papier kolorowy na kształt łapek zajączka (jak na zdjęciu u góry).
7
Ogon
Z tyłu przyklej pompon, czyli puszysty ogonek zajączka.

Powiązane porady

zupa marchewkowa z zajączkiem
Sałatka wielkanocna dla dziecka
króliczek z gotowanego jajka

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Darka_Rotka
04.04.2014
Słodziak... Śliczny :) dzieci będą miały mnóstwo frajdy :)
Marysia
03.04.2014
My z wnusią na Wielkanoc malujemy tylko pisanki, nie wiedziałam, że tak niewiele trzeba żeby zrobić taką ładną ozdobę :)