marmurkowe pisanki z modeliny

Jak zrobić marmurkowe pisanki z modeliny?
MalwinaMalwina - specjalista Tipy.pl

Takie jajeczka są równie urocze, co tradycyjne pisanki, za to znacznie bardziej trwałe i uniwersalne. Zrobisz je raz, a możesz się nimi chwalić co roku na Wielkanoc. Zaleca się, żeby modelinę utwardzać zapiekając ją w piekarniku. Nie polecam jednak tego sposobu, ponieważ jeśli czas pieczenia będzie zbyt długi, pisanki mogą stracić swój intensywny kolor. Znacznie lepszą metodą jest utwardzanie ich w mikrofalówce. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
modelina w kilku kolorach, wysokie naczynie nadające się do podgrzewania w mikrofalówce, papier ścierny o dużej ziarnistości

1
Urwij dwa (lub więcej) kawałki modeliny, każdy w innym kolorze. Ugniataj je w dłoniach tworząc charakterystyczny marmurkowy wzór.
2
Uformuj z modeliny kulkę i delikatnie ściśnij z jednej strony tworząc kształt jajka. Nie musi ono mieć rzeczywistej wielkości. Pisanki pokazane tutaj mają wysokość 3-5 cm.
3
Wysoki pojemniczek nadający się do podgrzewania w mikrofalówce napełnij wodą. Włóż go na 3 minuty do mikrofalówki ustawionej na najwyższą moc.
4
Gdy woda będzie już gorąca, delikatnie umieść w niej pisanki. Pracuj partiami – poszczególne jajka nie powinny stykać się ze sobą.
5
Włóż pojemniczek z jajkami do ustawionej na najwyższą moc mikrofalówki. Podgrzewaj przez 5 minut.
6
Gdy czas minie, otwórz drzwiczki mikrofalówki uwalniając zamkniętą w niej parę. Następnie ponownie podgrzej naczynie z pisankami (też przez 5 minut).
7
Wyjmij naczynie z mikrofalówki i pozostaw do czasu, aż znajdująca się w nim woda całkowicie ostygnie. Dopiero wówczas wylej ją i osusz pisanki.
8
marmurkowe jajka z modeliny
Możesz nieco wygładzić powierzchnię jajeczek umieszczając je pod strumieniem bieżącej wody i przecierając papierem ściernym.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie