pisanki z pomponów

Jak zrobić pisanki z pomponów?

MalwinaMalwina - specjalista Tipy.pl
pisanki z pomponów
1 z 12
Może i pisanka to ozdobione świątecznymi dekoracjami jajko, ale kto przejmowałby się takimi szczegółami widząc urocze jajeczka z włóczki pokazane na zdjęciu. Myślę, że nie bez kozery można nazwać je wielkanocnymi pisankami z pomponów. Instrukcję krok po kroku, dzięki której zrobisz takie pisanki, znajdziesz poniżej.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
włóczka w kilku pastelowych kolorach, mały prostokątny kawałek tektury o wymiarach 6x10cm, ostre nożyczki (najlepiej do materiału)

1
pisanki z pomponów - krok 1
Połóż kartonik poziomo i zacznij owijać go dookoła włóczką w pierwszym z wybranych kolorów. Postaraj się utworzyć ciasny zwój o szerokości około 1,5 cm. Im więcej włóczki nawiniesz, tym większy pompon otrzymasz. Gdy będziesz zadowolona z efektu, odetnij pozostałą część włóczki.
2
pisanki z pomponów - krok 2
Teraz zacznij nawijać włóczkę w drugim kolorze. Zwój powinien ciasno przylegać do poprzedniego. Ponieważ kolor ten ma utworzyć jeden ze środkowych paseczków na pisance, zwój powinien być nieco węższy – powiedzmy 0,75 cm. Gdy skończysz, odetnij resztę włóczki.
3
pisanki z pomponów - krok 3
W analogiczny sposób nawiń włóczkę w trzecim kolorze. Szerokość zwoju, jaki utworzy, również nie powinna przekraczać 0,75 cm.
4
pisanki z pomponów - krok 4
Na koniec nawiń na kartonik ten sam motek włóczki, co w kroku pierwszym. Zwój przez nią utworzony powinien mieć tę samą szerokość, co zwój z kroku 1. Tutaj będzie to 1,5 cm. Nadmiar włóczki odetnij.
5
pisanki z pomponów - krok 5
Utnij długi kawałek włóczki i wsuń go między kartonik, a zrobiony w krokach poprzednich motek.
6
pisanki z pomponów - krok 6
Mocno zwiąż motek, a następnie zsuń go z kartonika.
7
pisanki z pomponów - krok 7
Zabezpiecz pomponik owijając go włóczką z tyłu jeszcze raz. Zwiąż oba końce włóczki w kolejny ciasny supeł.
8
pisanki z pomponów - krok 8
Wsuń ostrze nożyczek do środka pomponu i przetnij włóczkowe pętelki na całej długości. Zobaczysz jak zaczyna się tworzyć charakterystyczny kulisty kształt. Uważaj, żeby nie przeciąć nitki łączącej wszystkie zwoje w jeden.
9
pisanki z pomponów - krok 9
Stopniowo zacznij przycinać pompon, by zaczął przypominać jajko. Pamiętaj, że lepiej zrobić to powoli i starannie, niż uciąć za dużo i zniszczyć owoc swojej pracy.
10
pisanki z pomponów - krok 10
Przystrzyżoną pisankę delikatnie zroluj w dłoniach. Dzięki temu włóczka rozłoży się bardziej równomiernie.
11
pisanki z pomponów - krok 11
W analogiczny sposób możesz zrobić cały zestaw milutkich, nietłukących się pomponikowych pisanek w pięknych pastelowych kolorach.
Strona 1 z 12

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

ina22
07.04.2014
wow.. cudowne! mam w domu dużo muliny, nie jestem pewna czy z muliny wyjdą takie puchate :/ ale spróbuję i zdam wam relację z efektów ;)
maniusia
07.04.2014
Hej wszystkim :):). Polecam bardzo fajne ozdoby wielkanoc. Kupiłam tam już jajka za 10 zł i kurkę:):)