Jak zrobić mozaikową doniczkę?
angel11 - specjalista Tipy.pl

Lubisz otaczać się pięknymi przedmiotami? Nie wyobrażasz sobie prawdziwego domu bez kwiatów? Zadbaj o to, by i doniczki, w których będą się znajdować, cieszyły oko. Zwykłe, plastikowe niezbyt ładnie wyglądają. Oczywiście w sklepie ogrodniczym czy pierwszej lepszej kwiaciarni możesz kupić przeróżne - mniej lub bardziej wymyślne - modele doniczek na kwiaty. A może jednak warto pokusić się o zrobienie chociaż jednej samemu? Obok takiej mozaikowej doniczki nikt nie przejdzie obojętnie, a twój kwiat będzie się w niej wspaniale prezentował.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
doniczka z terakoty, farba w sprayu w wybranym kolorze (tu: niebieska), klej uniwersalny E 6000, kamyki ozdobne do wazonu (kolorystycznie dobrane do odcienia farby)

1
Przygotuj doniczkę z terakoty do malowania czyszcząc ją dokładnie.
2
Spryskaj donicę równomiernie farbą w sprayu i odstaw do całkowitego jej wyschnięcia.
3
Kiedy donica wyschnie, połóż ją na boku. Nanieś odrobinę kleju na grzbiet pierwszego kamyczka, przyklej go w wybrane miejsce, przytrzymaj chwilę i pozostaw do wyschnięcia.
4
Postępuj tak do chwili, aż cała doniczka nie będzie pokryta kamyczkami. Teraz wystarczy tylko przesadzić do niej roślinę i postawić ją na parapecie.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

moni
10.06.2015
piękna
jja
11.04.2014
polecam kaboszony, takie szklane kamyczki :)