- Dodatki do Samochodu
- Paliwa
- Samochody, Ciężarówki i Inne Pojazdy
- Pasjonaci Motoryzacji
- Zakup Samochodu
- Sprzedaż Samochodu
- Utrzymanie Samochodu
- Jazda i Bezpieczeństwo
- Ubezpieczenia Samochodowe
- Naprawa Samochodu
- Systemy Operacyjne
- Oprogramowanie Komputerowe
- Sieci Komputerowe
- Rozwiązywanie Problemów
- Sprzęt Komputerowy
- W Sieci
- Przeglądarki Internetowe
- E-Biznes
- Popularne Strony WWW
- Bezpieczeństwo w Internecie
- Komunikatory Internetowe
- Tworzenie i Rozwój Stron WWW
- Łącza Internetowe
- Aparaty Fotograficzne i Kamery
- Telefony Komórkowe, Smartphony, Tablety i Akcesoria
- Telefony stacjonarne
- Telewizory
- Domowy Sprzęt Audio
- Przenośne Audio
- Car Audio i Elektronika

Jak korzystać z Google?
Internet - specjalista Tipy.pl

Rzeczy, których potrzebujesz
* Dostęp do internetu
Odwiedź stronę www.google.pl. Oczywiście nie możesz użyć tej wyszukiwarki, dopóki nie wejdziesz na tę stronę. Wpisz, więc powyższy adres i przejdź do następnych kroków.
Przykład wyszukiwania logicznego: Cartoon Network AND kreskówki AND "program dla dzieci". Używając tego ciągu wyrazów, będziesz mieć pewność, że wszystkie podane hasła znajdą się w wynikach wyszukiwania w jednym dokumencie.
Przykład: Wpisując "noclegi nad morzem" -Trójmiasto uzyskasz listę stron oferujących noclegi nad morzem z wyjątkiem Trójmiasta (zamiast -trójmiasto, możesz wpisać ciąg miast w których nie szukasz noclegu np. -Gdańsk -Gdynia -Sopot).
Jeśli chcesz znaleźć konkretny ciąg znaków wówczas należy pamiętać o cudzysłowu np. szukając tytułu lub wykonawcy piosenki wystarczy wpisać w Google zapamiętany ciąg słów np. "i łzy dziewczyny i wielkie łzy".
Dzięki operatorom możesz zawęzić wyniki wyszukiwania i zwiększyć swoje szanse na znalezienie informacji, których szukasz.
Skorzystaj z wyszukiwania zaawansowanego. Możesz wykorzystać to do ograniczenia liczby wyników wyszukiwania, poszukując tylko określonych terminów, całych zwrotów lub części zdania. Aby skorzystać z wyszukiwania zaawansowanego, kliknij w pierwszy z trzech łączy znajdujących się po prawej stronie paska wyszukiwania, podpisanego odpowiednio "wyszukiwanie zaawansowane". Możesz je również znaleźć pod adresem: http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl.
Pierwsza część wyszukiwania zaawansowanego to określenie występowania szukanego słowa. Możesz wybrać opcje: "ze wszystkimi słowami", "z wyrażeniem", "z którymkolwiek ze słów" lub "bez słów". Nie musisz wypełniać wszystkich tych pól, wystarczy, że wykorzystasz te, które są istotne dla twojego wyszukiwania. Dla opcji "ze wszystkimi słowami" musisz wpisać wszystkie, które chcesz, aby pojawiły się w wynikach wyszukiwania. Każde słowo oddziel przecinkiem, dzięki temu będą traktowane jako oddzielne. Opcja ta jest przydatna przy poszukiwaniu informacji, które zazwyczaj trudno znaleźć w jednym dokumencie, np. dym papierosowy, kot. Opcja "z wyrażeniem" przydatna jest do poszukiwania tekstów piosenek, przemówień czy stenogramu z pokazów telewizyjnych i filmów. Opcja "z którymkolwiek ze słów" pozwala na uzyskanie wyników dla wszystkich z osobna, niekoniecznie występujących razem. Na przykład wpisując – winogrono, ser, buty – uzyskasz informacje na temat winogron, sera i butów, niekoniecznie razem dla wszystkich. Opcja "bez słów" pozwala na wyeliminowanie niektórych wyrażeń z wyników. Na przykład jeśli szukasz informacji o winie, ale nie chcesz nic o winie czerwonym, wpisz "wino czerwone" przy tej opcji. W wynikach nie pojawią się strony, które zawierają informacje na jego temat.