Jak oprawić książkę w papier?

Amarant - specjalista Tipy.pl
1 z 13
Oprawianie książek czy zeszytów w papier nie jest tak popularne jak dawniej a szkoda - oprawione w ten sposób książki się mniej niszczą i wyglądają bardziej elegancko. Książki i zeszyty mogą być oprawione w ten sposób w szary papier lub w papier ozdobny. Warto zdecydować się na papier szary, gdyż można później ozdobić go za pomocą stempelków.
1
Z ozdobnego papieru wytnij prostokąt o wysokości około 5 cm większej od wysokości książki i szerokości 3-4 razy większej od szerokości książki. Połóż wycięty papier przed sobą na płaskiej powierzchni, tak, aby strona z nadrukiem była skierowana w dół. Na środku papieru połóż książkę. Zagnij górną część kartki na górnej krawędzi książki, przełóż ją na bok a następnie zrób ładne zagięcie.
2
Połóż książkę znów na kartce, tak, aby jej górna krawędź pokrywała się z górną krawędzią kartki.
3
Zagnij dolną część kartki na dolnej krawędzi książki, przełóż ją na bok a następnie zrób ładne zagięcie - tak samo jak poprzednio.
4
Połóż książkę na kartce, tak, aby jej górna i dolna krawędź pokrywała się z górną i dolną krawędzią kartki. Lewa krawędź książki powinna się znajdować dokładnie w środku szerokości kartki.
5
Otwórz książkę na ostatniej stronie, tak, aby było widać jej tylną okładkę a następnie zagnij na jej wierzch prawą część papieru.
6
Weź tylną okładkę i wsuń ją do kieszonki powstałej z zagięć w prawej części papieru.
7
Zamknij książkę. Jej tył został już oprawiony. Teraz zajmiemy się jej przodem.
8
Zagnij lewą część papieru na prawo, przysłaniając nią przód książki.
9
Zagnij papier wzdłuż prawej krawędzi książki.
10
Rozłóż papier a następnie go złóż wzdłuż zrobionego przed chwilą zagięcia.
11
Chwyć przednią okładkę książki i wsadź ją w kieszonkę powstałą z zagięć w lewej części papieru. Gotowe!
12
Teraz możesz podpisać książki za pomocą stempelków w kształcie literek lub je ozdobić skrawkami innych papierów ozdobnych.
Strona 1 z 13

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Iwona
18.08.2020
W tym roku bardzo chcę obłożyć książki z dziećmi papierem, ale mam problem z jego zakupem. Papier prezentowy jest za cienki, za delikatny. Jak i gdzie kupić odpowiedni papier?
just
09.09.2019
Obłożony, nie oprawiony. oprawa jest na stałe np. oprawa książki przez intoligatora
Helena
05.05.2014
przypomniały mi się stare dobre czasy podstawówki... Każdy musiał mieć oprawiony zeszyt :)
maddy
24.04.2014
Świetny pomysł, wyglądają przepięknie, a do tego unikniemy uszkodzeń ulubionych czytadeł :) zabieram się do pracy, dziękówa ;)