lśniące włosy

Jak układać włosy, żeby były lśniące?

visage - specjalista Tipy.pl
lśniące włosy
1 z 4
Też nie możesz wyjść ze zdumienia widząc dziewczynę z przysłowiowym „sianem na głowie”, która po wyjściu z salonu fryzjerskiego dumnie prezentuje idealnie gładkie i lśniące pukle włosów? Tajemnica hollywoodzkiego blasku tkwi nie tylko w odpowiedniej pielęgnacji. Składa się na to również właściwa stylizacja fryzury, która potrafi wydobyć blask z nawet najbardziej niesfornych włosów. Poniżej znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytanie: jak oni to robią? To pierwszy krok do pięknych i lśniących włosów.
1
prostowanie włosów
Żeby włosy miały zdrowy połysk, ich łuski muszą być zamknięte, płaskie. Prostownice, suszarki, lokówki, farby do włosów, pianki, lakiery i inne produkty do stylizacji niekorzystnie wpływają na łuskę włosa, sprawiając, że traci on swój blask. Paradoksalnie, najlepszym sposobem na uzyskanie lśniących włosów jest zastosowanie wysokiej temperatury. Trzeba to jednak zrobić umiejętnie, żeby nie zniszczyć włosów, ale uzyskać idealnie zdrowy blask. Pomogą ci w tym następujące wskazówki:

 • Jeśli masz włosy proste i/lub długie, koniecznie używaj nawilżającego szamponu i odżywki do włosów. Włosy muszą być odżywione i nawilżone na całej długości. To podstawa, by uzyskać zdrowy blask.

 • Niestety, nie uda ci się uzyskać wysokiego połysku bez dobrej suszarki do włosów. Minimalna moc to 2000W. Suszarka taka może sporo kosztować, ale warto poszukać w Internecie nieco tańszych modeli.

 • Nie oszczędzaj też na prostownicy. Powinna mieć ceramiczne płytki, ponieważ nie będą one łamać, ani szarpać włosów. Jeszcze lepsza będzie prostownica turmalinowa. Wzbogacone w ten minerał płytki nadadzą włosom jeszcze większy połysk.

 • Staraj się nie dotykać, ani nie przeczesywać włosów palcami. Wszystko to sprawi, że się zaczną się puszyć.

2
włosy proste
WŁOSY PROSTE:

 • Na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy nałóż kroplę (dosłownie kroplę) serum lub olejku do włosów. Jeśli użyjesz go zbyt dużo, włosy będą wyglądać na tłuste. Rozprowadź serum na całej długości włosów przeczesując je grzebieniem. Jeśli twoje włosy są bardzo cienkie, zamiast serum użyj lekkiego sprayu do stylizacji. Spryskaj nim całą głowę.

 • Na suszarkę nałóż spłaszczoną końcówkę. Skupia ona strumień powietrza w taki sposób, że wygładza on łuski włosów. Warunek: musisz zawsze suszyć włosy w kierunku od góry do dołu. Ustaw suszarkę na najwyższą temperaturę. Susz włosy nawijając je na okrągłą szczotkę.

 • Gdy włosy będą już całkowicie suche, spryskaj je sprayem chroniącym przed wysoką temperaturą. Teraz czas użyć prostownicy. Prostuj włosy małymi partiami, od góry ku dołowi (zamykając ich łuski).

 • Na koniec spryskaj odrobiną sprayu nabłyszczającego grzebień lub szczotkę. Lekko muśnij nią włosy.

3
włosy kręcone
WŁOSY KRĘCONE:

 • Delikatnie nałóż na wilgotne włosy niewielką ilość balsamu lub kremu do stylizacji włosów kręconych. Staraj się nie szarpać włosów, by nie uszkodzić ich łusek. Ten krok jest bardzo ważny, ponieważ włosy kręcone są zazwyczaj znacznie bardziej suche, niż włosy proste.

 • Teraz nałóż na suszarkę dyfuzor (okrągła końcówka z wypustkami). Ustaw ją na najwyższą temperaturę. Susz włosy umieszczając suszarkę pod nimi. Jednocześnie cały czas podtrzymuj końcówki włosów w złożonej na kształt miseczki dłoni i lekko unoś je podczas suszenia.

 • Im gładsze włosy, tym bardziej się błyszczą. Dlatego, gdy będą całkowicie suche, zamknij ich łuski lokówką. Najpierw spryskaj włosy sprayem ochronnym przed wysoką temperaturą, a następnie nawijaj sekcjami na zamkniętą lokówkę.

 • Na koniec użyj sprayu nabłyszczającego – tylko odrobinę, trzymając butelkę w odległości około 30 cm od głowy.

Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Eli
07.05.2014
Świetne porady, na pewno spróbuję wymodelować włosy szczotką.. To wydaje mi się strasznie trudne, ale muszę kiedyś się nauczyć ;)