gotowy śliczny kwiat

Jak zrobić kwiatka z małym dzieckiem?
grazyna2grazyna2 - specjalista Tipy.pl

To zadanie bardzo proste, a materiał do niego ogólnodostępny. Wykonanie takiego kwiatka sprawi frajdę maluchowi i rozwinie jego twórczą wyobraźnię. Kwiatek może też być własnoręcznie zrobionym prezentem dla najbliższej osoby - na przykład z okazji Dnia Mamy, Dnia Babci. Zapraszam serdecznie!
P

Rzeczy, których potrzebujesz
zakrętka od soku, plastelina w różnych kolorach, patyczek od lodu

1
kolorowa plastelina i zakrętka
Przygotuj dziecku potrzebne materiały i wyznacz stanowisko pracy. Wyjaśnij jak wyglądają etapy projektu i jaki efekt końcowy chcecie osiągnąć. Ma powstać stojący kwiatek, który będzie upominkiem dla bliskiej osoby albo ozdobą w sali przedszkolnej.
2
obklejanie patyczka plasteliną
Najpierw zróbcie łodygę kwiatka, czyli obkleicie patyczek plasteliną, najlepiej zieloną.
3
łodyga z płatkami
Teraz uformuj płatki kwiatka - niech zadziała wyobraźnia. Kwiaty mogą być różnorodne, a pomysły maluchów są naprawdę zadziwiające.
4
gotowy kwiatek własnej roboty
Przylep listki i kwiat gotowy. Na koniec umocuj go na zakrętce. Wypełnij zakrętkę plasteliną i wbij w nią gotowego kwiatka.
5
śliczne kwiaty wykonane przez dzieci
Z tak przygotowanych kwiatów może powstać ciekawa wystawka.Polecam!
?

Wskazówki
Taka zabawa w tworzenie sprzyja rozwijaniu wyobraźni dzieci i umiejętności manualnych rąk. Dzieci są dumne z efektu swojej pracy.
Taką zabawę można przeprowadzić już w grupie trzylatków.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

grazyna2
07.06.2014
"marvelka"- to zamieść poradę, chętnie wykorzystam do pracy z dziećmi, pozdrawiam serdecznie:-)
marvelka
28.05.2014
Ostatnio robiłam z dziećmi kwiatuszki z plastikowych łyżeczek. Na wypukłej stronie łyżeczki można narysować buzię kwiatuszka (ja zrobiłam to markerem, żeby dzieci nie pobrudziły sobie rączek), a dookoła przykleić plasteliną płatki z kolorowego papieru. My już mamy nasz mały ogródek na półce ;)
grazyna2
26.05.2014
Myślę, że to dobry pomysł !
olga678
26.05.2014
Ciekawy pomysł, ja próbowałam robić z dziećmi kwiatki z bibuły :) takie plastelinowe kwiatuszki też spróbujemy zrobić, zastanawiam się czy można ozdobić je klejem brokatowym, co o tym myślicie?